Výběr z médií: problémy mladých se spánkem, využívání umělé inteligence a zubaři v Olomouci

V českých médiích se v úterý dočtete, že čím víc dětí a mladistvých má problémy se spánkem. Upozornil na to Deník N. České firmy jsou podle Hospodářských novin opatrné při vymýšlení nových způsobů využívání umělé inteligence. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dospívající usínají často i ve čtyři ráno, protože noci často tráví na mobilu nebo počítači. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

E15

Pražský dopravní podnik letos rekordně vydělal na pronájmech komerčních prostor, informuje o tom deník E15. Podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové městská firma do konce listopadu vybrala od nájemníků 218 milionů korun. Třeba před pěti lety to bylo o skoro 60 milionů míň. Do pokladny přispěli hlavně provozovatelé rychlého občerstvení ve vestibulech metra.

Skupina mladistvých zneužívala léky na předpis jako drogy. Prodávali si je i na sociálních sítích

Číst článek

Mf Dnes

Stovky dospívajících v Česku si sami záměrně způsobují zranění. Mf Dnes píše, že nárůst případů sebepoškozování potvrzují psychiatři i Linka bezpečí. Příčinou sebezraňování může být těžká situace doma nebo ve škole, ale i pocit osamělosti nebo třeba šikana.

Deník N

Čím dál víc dětí a mladistvých má problémy se spánkem, upozorňuje na to Deník N. Podle lékařky Ivy Příhodové přibývá dospívajících, kteří usínají až ve dvě nebo i ve čtyři hodiny ráno. Noci totiž často tráví na mobilu nebo na počítači. I když děti zlozvyk odstraní, mají posunutý denní rytmus a nemůžou večer včas usnout.

Hospodářské noviny

České firmy jsou opatrné při vymýšlení nových způsobů využívání umělé inteligence, informují o tom Hospodářské noviny. Chytré algoritmy jim tak slouží hlavně jako nástroj pro zlepšování stávajících služeb a postupů. Výjimkou jsou české start-upy zaměřené na zpracování jazyka nebo zvuku. Ty podle expertů technologie úspěšně používají.

Zubaři v Jaderné elektrárně Dukovany mají napilno. Na ošetření čekaly tisíce lidí, někdy i několik let

Číst článek

Regionální Deník

Zubaři v olomoucké fakultní nemocnici už na pohotovosti v noci nebudou ošetřovat běžné případy, píše to regionální Deník. Od 16. prosince péči poskytnou jen pacientům ve stavech ohrožujících život, po úrazech nebo s krvácením. Lékařům totiž došla trpělivost s lidmi bez akutních potíží, kteří podle nich pohotovostní ordinaci zneužívali.

Právo

Prostory po zrušených hernách na malých městech zůstávají často prázdné. Píše o tom deník Právo. Vlastníkům nebytových prostor se kvůli vysoké ceně nedaří bývalé herny prodat nebo pronajmout. K růstu cen přispěly samy herny, které díky vysokým ziskům neměly problém s placením vyšších pronájmů.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme