Výběr z médií: nedostatečná praxe studentů medicíny, vysokoškolská reforma a nový trend v pivovarnictví

V českém tisku se v sobotu dočtete, že studenti medicíny kritizují nedostatek praxe, informuje Mf Dnes. Reforma vysokoškolské přípravy kantorů by měla zlepšit výsledky pedagogů a zvýšit prestiž jejich profese, píšou Lidové noviny. A podle Regionálního deníku novým trendem v pivovarnictví je spolupráce velkých pivovarů s malými na pivních speciálech. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Písemné maturity z matematiky v Gymnáziu Nad Štolou.

Budoucí lékaři se při studiu nedostávají ani k běžným úkonům (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Regionální deník

Novým trendem v pivovarnictví je spolupráce velkých pivovarů s malými na pivních speciálech. Téma přináší sobotní vydání Regionálního Deníku. Důvodem je, že minipivovary, které mají na trhu podíl zhruba dvě procenta, se nebojí nových chutí, jsou na trhu flexibilnější, a můžou proto ekonomicky silnější konkurenci inspirovat.

Péče o pacienty s covidem dala mladým lékařům zkušenosti. Nyní ji mohou započítat do praxe

Číst článek

Mf Dnes

Studenti medicíny si stěžují na nedostatek praxe. Píše o tom Mladá fronta DNES. Budoucí lékaři se při studiu nedostávají ani k běžným úkonům. Například 48 procent končících mediků si podle informací v článku nikdy nezkusilo ošetřit jednoduchou chirurgickou ránu. Příčinou je nedostatečný počet učitelů.

Lidové noviny

Budoucí učitelé mají při studiu ty nejhorší známky. Změnit to má chystaná reforma vysokoškolské přípravy kantorů. S tématem přichází sobotní Lidové noviny. Výuka na pedagogických fakultách zaměřená na praxi a inovace má této profesi dodat větší prestiž.

Právo

Šetření vodou je důležité pro víc než čtyři pětiny Čechů, i přesto jí nechá každý třetí při mytí nádobí puštěnou. Přitom nižší spotřeba vody dokáže rodinnému rozpočtu ušetřit i několik tisíc korun ročně. O plýtvání vody v domácnostech píše deník Právo.

Kristina Kouklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme