Výběr z médií: během krize rostl počet těžkých nádorů plic, přibylo i dětí s psychickými problémy

Lidé se během koronaviru báli chodit k lékařům, objevuje se tak proto více případů těžkých nádorů plic, píše Mf Dnes. Osamělost, domácí násilí nebo ekonomická nejistota v rodinách. Během koronaviru přibylo děti s psychickými problémy, upozorňuje Deník N. V nemocnicích na Vysočině mají ochranných pomůcek na čtyři měsíce, napsalo Právo. Více v pravidelném výběru z médií, který připravil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roušky a respirátory jsou v Česku nyní nedostatkové zboží (ilustrační foto)

Některé nemocnice mají zásoby ochranných pomůcek i na čtyři měsíce | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

Epidemie koronaviru přinesla víc těžkých nádorů plic. Lidi se totiž kvůli riziku nákazy báli chodit k lékařům nebo jejich vyšetření zbrzdila omezená lékařská péče během března a dubna. Teď už jim ale v některých případech neumí medicína pomoct. Upozorňuje Mf Dnes. Lékaři teď u většiny nových pacientů diagnostikují rakovinu plic v pozdní stádiu. Kvůli epidemii se totiž lidi do ordinací často dostávají až s půl ročním zpožděním.

‚Čas na internetu neprokážete‘. Služby na pomoc dětem v kyberprostoru nedosáhnou na státní podporu

Číst článek

Deník N

Dětí a mladých s trápením a psychickými problémy během koronavirové krize přibylo. Pomoc ale není vždy dostupná. Linka bezpečí je přetížená, ve školách často chybí psychologové a nedostatek je i dětských psychiatrů, píše o tom Deník N. Osamělost, domácí násilí nebo ekonomická nejistota v rodinách. To jsou některé problémy, se kterými se musely děti během epidemie koronaviru vyrovnávat.

Hospodářské noviny

Ocelárny Liberty Ostrava žádají vládu o změnu pravidel státní pomoci pro firmy zasažené koronavirem. Chtějí státní záruky z programu CovidPlus za miliardy. Vláda zatím nehodlá ocelárně vyjít vstříc. Všímají si Hospodářské noviny. Firma má zájem o záruky z programu CovidPlus, které poskytuje státní exportní pojišťovna EGAP. Ta kryje 70 až 80 procent úvěrů poskytovaných komerčními bankami.

Tendry na ochranné pomůcky se vyhodnocují. Zájem o ně roste, podle Hamáčka má Česko zásoby na týdny

Číst článek

Právo

Nemocnice v krajích mají ochranné pomůcky nejmíň na jeden měsíc. Některé by s materiálem vydržely v případě druhé vlny koronaviru i delší dobu. Stav zásob zjišťovalo úterní Právo. Zásoby si vytvářejí jak kraje, tak jednotlivé nemocnice. Například ty na Vysočině by měly mít dostatek ochranných pomůcek až na čtyři měsíce.

Lidové noviny

Povinný podíl českých potravin v tuzemských obchodech může být podle Evropské komise v rozporu s jednotným unijním trhem. K tématu se vrací Lidové noviny. Ministerstvo zemědělství dostalo od Evropské komise dopis kvůli návrhům některých poslanců na povinné kvóty pro množství tuzemských potravin v obchodech. Lidovým novinám to potvrdil mluvčí rezortu Vojtěch Bílý s tím, že ministerstvo připravuje odpověď.

Jana Karasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme