Výběr z médií: zvýšený zájem o pěstounskou péči, změny ve školství a podceňování výdajů ve stáří

I když se zájem o pěstonskou péči v Česku zvýšil, tak v kojeneckých ústavech je stále dětí hodně. Téma pro Mf Dnes. Změny v rozdělování peněz do škol by mohly přinést zřizování dělených tříd například na výuku cizích jazyků nebo matematiky. Sobotní Deník také upozorňuje na zvýšení platů učitelů o deset procent. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo školství si od novinky slibuje nižší počet žáků ve třídách. Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Mf Dnes

Zájem o pěstounskou péči v Česku se za poslední čtyři roky zvýšil o desetinu. Na konci roku 2018 se o opuštěné nebo ohrožené děti staralo přes 11 tisíc pěstounů. Tématu se věnuje Mf Dnes. V kojeneckých ústavech je ale pořád dětí hodně a Česko za to dlouhodobě sklízí kritiku. Zájemci o pěstounskou péči prochází přísnými kontrolami a školeními.

Výběr z médií: Česko jako petardová velmoc, možná regulace pyrotechniky a obézní děti

Číst článek

Deník

Sobotní Deník informuje o změnách, které přinesl nový rok v českém školství. K těm největším patří nový systém financování regionálních škol, vyšší platy učitelů nebo upevnění pozice asistentů pedagoga. Regionální školy doposud dostávaly peníze ze státního rozpočtu podle počtu žáků. Nyní to bude podle rozsahu výuky a odučených hodin. Ministerstvo školství si od novinky slibuje nižší počet žáků ve třídách.

Právo

Češi si myslí, že si v penzi vystačí s 20 tisíci měsíčně, rozebírá to průzkum ING Bank. Téma pro sobotní Právo. Lidé ale své výdaje na stáří podceňují. Nepřipouští si zhoršení zdravotního stavu nebo vyšší výdaje za služby a zboží. Lidé by měli mít našetřeno alespoň jeden a půl milionu korun navíc. Podle ekonoma Lukáše Kovandy totiž budou v penzi potřebovat více peněz, než kolik předpokládají. Často totiž nepočítají s vyššími výdaji za léky, potraviny, bydlení nebo pečovatelskou péči.

Gabriela Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme