Výběr z médií: pokuta pro ministerstvo, delší pauzy při očkování i zájem o práci u policie

Ve středečním českém tisku se dočtete, že ministerstvo dopravy musí zaplatit pokutu 200 tisíc korun za to, že neoprávněně vyloučilo ze soutěže na dodávku registračních značek společnost Eltodo. Nezaokrouhlilo nabídkovou cenu na celé koruny, píší Hospodářské noviny. Lékový úřad podle Mf Dnes souhlasí s delší pauzou mezi jednotlivými dávkami očkování proti koronaviru. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo dopravy musí zaplatit pokutu 200 tisíc korun za to, že neoprávněně vyloučilo ze soutěže na dodávku registračních značek společnost Eltodo. S tématem přicházejí středeční Hospodářské noviny (ilustrační foto) | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

Mf Dnes

Lékový úřad souhlasí s delší pauzou mezi jednotlivými dávkami očkování proti koronaviru. I tomu se věnuje Mf Dnes. Pauza mezi podáním první a druhé dávky vakcíny je aktuálně tři týdny – v budoucnu by měla být až šesti týdenní. Delší pauzu mezi dvěma očkováními navrhli jako první Britové. Hlavním důvodem je fakt, že vakcín není všude dostatek.

Konvalinka: Očkovat jednou dávkou vakcíny? V situaci s naší smrtností a nakaženými bych do toho šel

Číst článek

Hospodářské noviny

Ministerstvo dopravy musí zaplatit pokutu 200 tisíc korun za to, že neoprávněně vyloučilo ze soutěže na dodávku registračních značek společnost Eltodo. S tématem přicházejí středeční Hospodářské noviny. S dalšími kroky firma čeká na oficiální vyjádření ministerstva dopravy. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže udělil ministerstvu pokutu, protože neoprávněně vyřadilo společnost Eltodo. Z výběrového řízení ji vyloučilo kvůli tomu, že nezaokrouhlila nabídkovou cenu na celé koruny. Ze soutěže byli ze stejného důvodu vyloučeni i další čtyři účastníci.

Školy mohou předat vysvědčení později, zpřístupní ho ale 28. ledna. Ministerstvo preferuje slovní hodnocení

Číst článek

Regionální Deník

Většina škol bude v pololetním vysvědčení hodnotit žáky tradičně známkami. Tématem se zabývá regionální Deník. Školy totiž nestačily zareagovat na zavedení slovního hodnocení. Klasické známkování vítá většina škol i rodičů.

Právo

V Česku roste zájem o práci u policie. Píše o tom středeční Právo. Lidé v tomto zaměstnání vidí jistotu a stabilitu. Zatímco některé firmy své pracovníky propouštěli nebo jim snižovali mzdu, policie příliv nových zaměstnanců oceňuje. Policisté zaznamenali větší zájem o práci prakticky hned po vypuknutí epidemie koronaviru. Víc zájemců uvítala především státní policie, která se dlouhodobě potýkala s podstavem zaměstnanců.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme