Výběr z médií: méně náborů zaměstnanců ve firmách, zabavení registrační značky a málo peněz pro útulky

V českém tisku se v pátek dočtete, že firmy v Česku budou letos s náborem zaměstnanců opatrné. Téma deníku E15. Zabavování registračních značek na řidiče funguje, píše Deník. A specializované útulky pro zvířata trápí podle Mf Dnes nedostatek peněz. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlíci se v Německu postupně zařazují do pracovního trhu.

Množství náborů zaměstnanců klesá (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

E15

Firmy v Česku budou letos s náborem zaměstnanců opatrné. Zjistil to ekonomický deník E15. Nejvíc se to projeví v průmyslu, omezení přijímání nových pracovníků se ale nevyhne ani sektoru služeb, obchodu a veřejné správě. Pořád ale platí, že o některé profese zájem poroste.

Ministr Kupka: Umožnit řídit auto pod dohledem od 17 let se v prevenci vyplatí, řidiči jsou pak pozornější

Číst článek

Deník

Zabavování poznávacích značek na řidiče funguje. Za neuhrazené pokuty díky němu doplatili skoro 16 milionů korun, všímá si regionální Deník. Policisté a celníci můžou registrační značky odebírat řidičům, kteří mají nezaplacené pokuty, a to nejen ty dopravní. Nejvíc jich zabavili v Praze.

Mf Dnes

Specializované útulky pro zvířata mají nedostatek peněz, a proto možná budou končit. Píše o tom Mf Dnes. Například v Praze uzavření zvažují hned dvě soukromá zařízení pro kočky. Na rozdíl od těch provozovaných magistrátem totiž často nemají na provoz jiné zdroje než dary od lidí.

Lucie Pávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme