Výběr z médií: co s naspořenými penězi, respirační onemocnění žáků a děti bez logopedů

V úterním tisku se dočtete, co s naspořenými penězi, které si Češi našetřili během pandemie, popisuje Deník N. Ve školách je podle Lidových novin kvůli respiračním onemocněním málo žáků. A pandemie koronaviru odstřihla děti od logopedů, informuje Deník. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žáci druhého stupně nastupují po distanční výuce do škol.

Ve školách je kvůli respiračním onemocněním málo žáků, všímají si úterní Lidové noviny (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Deník N

Češi si během pandemie naspořili rekordní množství peněz. Ale co s nimi? Odpovědi odborníků nabízí Deník N. Dozvíte se třeba to, jestli se aktuálně vyplatí investovat a jakým způsobem.

Mf Dnes

Železniční vysokorychlostní tratě musí být kvůli evropským dotacím hotové do roku 2030, dočtete se v Mf Dnes. Pokud se výstavba nestihne, bude Česko součástí jen doplňkové sítě a přijde o výraznou finanční podporu od Evropské unie.

Žákům chybějí znalosti, ty ale nejsou to hlavní. Školy musí učit přemýšlet, říká odborník Hausenblas

Číst článek

Lidové noviny

Ve školách je kvůli respiračním onemocněním málo žáků, všímají si úterní Lidové noviny. Rodiče nechávají své děti častěji doma než před pandemií koronaviru. Některé školy navíc po rodičích chtějí, aby děti do školy neposílali. Podle předsedkyně Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost Ilony Hülleové nemají děti po distanční výuce dostatečně vytrénovanou imunitu.

Deník

Pandemie koronaviru odstřihla děti od logopedů, píše Deník. Podle něj tak některé děti můžou špatně mluvit po celý život. Hendikepu se často nezbaví ani teď, ambulance logopedů jsou totiž přeplněné. Řada logopedických ordinací během první vlny omezila nebo úplně zastavila činnost. Později pacienti kvůli obavám z nákazy koronavirem naplánovaná sezení rušili. Pro logopedická cvičení dětí je přitom pravidelnost nejdůležitější. Podle logopedky Evy Kolesové se může dítě bez tréninku v mluvení velmi rychle zhoršit.

Právo

V Česku by mohl vzniknout v pořadí třetí radar pro lepší předpověď počasí i extrémních jevů, informuje o tom úterní Právo. Postavit ho chce armáda a Český hydrometeorologický ústav. Kde bude stát, zatím není jasné.

Eliška Balcárková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme