Výběr z médií: zvýšený zájem o práci u policie, finanční podvody a necestující ministerstva

Policie České republiky hlásí v posledních měsících více zájemců o práci, podmínky splní přibližně třetina. Informuje o tom Moravskoslezský deník. Některé banky zaznamenaly více pokusů vylákat finance nebo citlivé údaje z jejich klientů. Téma pro deník Mf Dnes. A snížené množství zahraničních cest státních úředníků ušetřilo českým ministerstvům přes 180 milionů korun, píše deník E15. Více ve výběru z médií, který připravil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podmínky přijetí k policejnímu sboru splní přibližně třetina zájemců, píše Moravskoslezský deník (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Deník

Až třicet procent samoživitelů nedostává od druhého rodiče alimenty na zaopatření dětí. Dalších 13 procent je pak dostává nepravidelně, píše regionální Deník.

Matka mu brání vídat se synem, neviděl ho tak pět let. Úřady ani soudy mu zatím nepomohly

Číst článek

Situaci mnoha samoživitelů navíc zhoršila pandemie koronaviru, popisuje Deník. Podle Dagmar Vogtové z projektu Vaševýživné.cz se asi polovina samoživitelů a samoživitelek kvůli koronavirové krizi zadlužila, pravidelně přitom půjčky splácí jen asi pětina.

Moravskoslezský deník

Policii České republiky se hlásí stále víc zájemců o práci. To je téma pro Moravskoslezský deník. Například v moravskoslezském kraji slouží přes 4000 ochránců zákona a policie přijímá další. Z uchazečů ale podmínky pro přijetí splní třeba kvůli nedostatečné fyzické kondici jen asi třetina. Fyzické testy ale zájemci můžou opakovat. Daleko větší překážkou jsou pak psychotesty, uchazeči je až na výjimky mohou opakovat až po dvou letech.

Mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková si myslí, že lidé považují Policii za stabilního zaměstnavatele a na Ostravsku mohou práci chtít i kvůli finančním důvodům, píše Moravskoslezský deník. Roli může hrát i náborový příspěvek - ten se pohybuje se mezi 75 000 do 150 000 korun.

Mf Dnes

Některé banky zaznamenaly víc pokusů vylákat finance nebo citlivé údaje z jejich klientů. Tématu se věnuje deník Mf Dnes.

Policie stíhá i firmu ovládanou Mynářem. Viní ji z poškozování zájmů Evropské unie a podvodu

Číst článek

Podvodníci používají například počítačové viry ke krádeži hesel, ale časté jsou taky podvodné telefonáty při kterých se vydávají za zaměstnance bank a snaží se klienta přemluvit, aby jim dal své citlivé údaje. Prevenci takových útoků přitom řada lidí podceňuje, píše Mf Dnes.

Hospodářské noviny

Energetická skupina ČEZ má zájem o nákup firmy Vodafone. Šlo by o největší obchod na českém telekomunikačním trhu od roku 2013, kdy společnost PPF získala operátora O2, všímají si Hospodářské noviny.

Firma Vodafone potvrdila, že se skupinou ČEZ o obchodu jedná. Hospodářské noviny odhadují, že cena operátora Vodafone by mohla dosahovat nižších desítek miliard korun. Obě strany chtějí o obchodu rozhodnout do léta.

E15

Pokles cestování politiků nebo třeba úředníků při pandemii koronaviru ušetřilo ministerstvům přes 180 milionů korun. Informuje o tom deník E15, který se zeptal na výdaje za cestování všech čtrnácti ministerstev. Pracovních cest ubylo z předloňských 48 000 na 22 000 v minulém roce.

Za dopravu, ubytování nebo stravování na pracovních cestách ministerstva v roce 2019 zaplatila 835 milionů korun a loni 649 milionů, popisuje deník E15. Nejvyšší jsou výdaje resortů zahraničí a obrany. Ministerstvo obrany proplácí cesty více než 30 000 lidí, včetně příslušníků armády.

Eliška Halaštová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme