Výběr z médií: zásah U Holubů na Netflixu, nový vyděračský virus a velký růst prodeje chat a chalup

O zásahu v restauraci U Holubů v roce 1995 točila v Česku internetová televize Netflix. Podle Deníku N tvůrci vyzpovídali velitele zásahu Zdeňka Macháčka či novináře Jaroslava Kmentu. Pondělní deník Právo píše o novém vyděračském viru Avaddon, který se velmi rychle šíří. Tématem Hospodářských novin je zase velký nárůst prodeje chat a chalup v Česku, a to meziročně o téměř polovinu. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé se nyní nejvíce zajímají o takové chaty, kde je co nejmenší okolní zástavba a hezká okolní příroda | Foto: Pavel Pavlas

Deník N

Internetová televize Netflix natáčela v Česku o 25 let starém policejním zásahu proti ruské mafii, píše Deník N. Tvůrci seriálu vyzpovídali i tehdejšího velitele zásahu Zdeňka Macháčka nebo novináře Jaroslava Kmentu. Proti ruské mafii zasáhli čeští policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu na konci května 1995. Detektivové vtrhli do restaurace U Holubů na pražském Smíchově, kde se sešly hlavní postavy ruské mafie.

Výběr z médií: rušení škol v přírodě, nové lokomotivy Českých drah, druhy mraků na obloze

Číst článek

E15

Lidé by mohli snadněji získat informaci o tom, jestli je proti nim vedeno exekuční řízení, upozorňuje deník E15. Exekutorská komora se na tom shodla s vládním zmocněncem pro informační technologie a digitalizaci Vladimírem Dzurillou. Zatím exekutorská komora propojila Centrální evidenci exekucí se systémem Czech POINT. Další možností je do budoucna i propojení evidence exekucí s online platformou Portál občana.

Hospodářské noviny

V Česku se během letošního června prodalo téměř o polovinu více chat a chalup než před rokem, meziroční růst cen byl přitom 13 procent. Vyplývá to z údajů projektu Atlas cen a v článku se tématu věnuje pondělní vydání Hospodářských novin. Lidé se nyní nejvíce zajímají o takové chaty, kde je co nejmenší okolní zástavba a hezká okolní příroda. Největší zájem je o chaty ve Středočeském kraji. Nejdražší jsou v Libereckém i Středočeském kraji a v Praze.

Regionální Deník

České dráhy chtějí poprvé v historii koupit lokomotivy i s pohonem na baterie, píše regionální Deník. Jsou to takzvané duální lokomotivy, které kombinují jako zdroj energie elektřinu a buď naftu, nebo baterie. Státní dopravce chce získat až 30 nových strojů. Jezdit by měly v Česku, ale také po Slovensku, Rakousku, Polsku nebo Německu. Není ale zatím jasné, jestli je České dráhy koupí, nebo si je na deset let pronajmou.

Výběr z médií: operace mozku v plném vědomí, záchrana zámku u Kadaně a filtr, který se sám čistí

Číst článek

Lidové noviny

Pandemie koronaviru nahrává přeshraničnímu zločinu, informují Lidové noviny. Důvodem je omezení přeshraniční spolupráce justice i policie a obavy z přenosu koronaviru. Například Itálie na počátku pandemie vyzvala unijní státy, aby nevydávaly evropské vyšetřovací příkazy, u kterých je nutný fyzický kontakt. Ve Velké Británii policie neprovádí výslechy, USA a Austrálie vyřizují korespondenci jen elektronicky, o což se snaží i Evropská unie.

Právo

Lidé by si měli dát pozor na nový vyděračský virus s názvem Avaddon. Varují před ním výzkumníci ze společnosti CheckPoint. Zároveň upozorňují, že se po internetu velmi rychle šíří. Když virus infikuje počítač, tak zašifruje data a po uživateli chce výkupné. Jenže ani poté se k datům uživatelé nedostanou, upozorňuje deník Právo.

Jaroslav Hroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme