Výběr z médií: Češi nemají zájem o auta z e-shopů, železárny prodávají portréty a přibývá netopýrů

V pondělním vydání deníku E15 se dočtete, proč Češi zatím nemají zájem o nákup aut na e-shopech. Hospodářské noviny informují o rostoucím zájmu o profesi zdravotní sestry, k čemuž studenty motivují mimo jiné rostoucí platy. Lidové noviny píšou, že v Česku žije asi padesát tisíc netopýrů a jejich počty v posledních letech rostou. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Netopýr hnědý | Foto: licence Creative Commons Attribution 2.0, Daniel Neal

E15

Češi si zatím auta v e-shopech moc nekupují, informuje deník E15. Například Škoda Auto internetový obchod spustila na konci roku 2017 a od té doby si přes něj nový vůz koupilo 350 lidí. Nezájem je podle deníku způsobený hlavně tím, že do nákupu nového vozu lidé investují poměrně velkou částku a chtějí na vlastní oči vidět, co za ně kupují.

Výběr z médií: kontrolní systém pro vlaky, podvodníci s adresami trvalého bydliště a dražší cigarety

Číst článek

Hospodářské noviny

Mezi žáky roste zájem o profesi zdravotní sestry, píšou Hospodářské noviny. Například letos nastoupilo na střední zdravotnické školy přes tři tisíce studentů, což je o čtvrtinu víc než před třemi lety. Z předběžných statistik ministerstva školství navíc vyplývá, že zájem poroste i příští rok, některé školy dokonce budou muset otevřít více tříd než dřív. Vyšší zájem může být způsobený růstem platů, aktuálně si v průměru vydělají 43 tisíc korun.

Euro

Kvůli elektronickým dálničním známkám už stát uzavřel smlouvy za 18 milionů korun, upozorňuje týdeník Euro. Část kontraktů se týká poradenství, další smlouvy stát podepsal například kvůli reklamě, která má přechod na nový systém popularizovat. Kvůli poradenství Státní fond dopravní infrastruktury například podepsal tři kontrakty za čtyři miliony korun. Třeba za logo nové známky stát utratí 100 tisíc, až 400 tisíc pak zaplatí za správu sociálních sítí elektronické známky.

Výběr z médií: domácí testy na postřiky, pozemky pro Pražský okruh a falšování záznamů u ojetých aut

Číst článek

Regionální Deník

Pití alkoholu někdy způsobilo v práci nebo v rodině vážné problémy každému sedmému Čechovi, vyplývá z ankety Regionálního Deníku, ve které hlasovalo skoro 12 tisíc lidí z celého Česka. Z hlasování také vyplývá, že skoro polovina lidí zná někoho, kdo se kvůli závislosti na alkoholu léčil. Nejvíc problémů s alkoholem mají lidé na Zlínsku, Olomoucku nebo v Praze.

Lidové noviny

V Česku žije asi padesát tisíc netopýrů. Lidové noviny si všímají, že v posledních týdnech je sčítali biologové z České společnosti pro ochranu netopýrů. Objeli kvůli tomu asi 900 míst, na kterých tito drobní savci zimují. Na jednom místě jich můžou být i tisíce. Netopýrů v Česku v posledních letech přibývá, jen za posledních dvacet let jejich počet stoupl víc než třikrát.

Právo

Vítkovické železárny uspořádají netradiční aukci, chtějí prodat stovky portrétů svých bývalých zaměstnanců. Obrazy v sedmdesátých a osmdesátých letech kreslil bývalý pracovník železáren Milan Zezula, píše Právo. Železárny pro portréty ale nemají žádné využití a chtějí je prodat. Předpokládají, že by si je v aukci mohli kupovat hlavně buď sami bývalí zaměstnanci, nebo třeba jejich děti a vnoučata.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme