Výběr z médií: povinné očkování pro zdravotníky, zhodnocení vkladů i spor o bojové vozy

V českém tisku se v sobotu dočtete, že vědecká rada České lékařské komory chce zavést povinné očkování pro zdravotníky a pracovníky v sociálních službách, kteří jsou v přímém kontaktu s pacienty, píše Mf Dnes. Vklady se už podle regionálního Deníku v některých bankách opět zhodnocují. Ačkoliv se zvýšení úrokové sazby promítlo plošně do hypoték, u spořících účtů tomu tak není. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vědecká rada České lékařské komory chce zavést povinné očkování pro zdravotníky a pracovníky v sociálních službách, kteří jsou v přímém kontaktu s pacienty, píše Mf Dnes (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Mf Dnes

Vědecká rada České lékařské komory chce zavést povinné očkování pro zdravotníky a pracovníky v sociálních službách, kteří jsou v přímém kontakty s pacienty. Píše o tom Mf Dnes. V Česku totiž klesá zájem o vakcinaci. Podle viceprezidenta komory Zdeňka Mrozka by tak měli jít lékaři příkladem. Konečné stanovisko by měla skupina oznámit v sobotu.

Vakcinologové doporučují přeočkování proti covidu už po šesti měsících. Schválila to i léková agentura

Číst článek

Lidové noviny

Jazykovědec Karel Oliva hodnotí v rozhovoru pro Lidové noviny volební kampaň. Ta se podle něj obešla bez kreativního jazyka. Slogany potom postrádaly jakoukoliv politickou myšlenku. Jazyk české politiky podle něj obecně klesá na nízkou úroveň. U mladších to může být nedostatečnou pozorností věnované spisovné mluvě ve školách.

Regionální Deník

Vklady se už v některých bankách opět zhodnocují. To je titulek regionálního Deníku. Ačkoliv se zvýšení úrokové sazby Českou národní bankou na 1,5 procenta promítlo plošně do hypoték, u spořících účtů a termínovaných vkladů tomu tak není. K výhodnějšímu zhodnocování peněz se zatím uchýlili menší instituce, velké banky vyčkávají.

Aktuálně.cz

Ministerstvo obrany se nemusí omlouvat firmě SVOS za to, že resort odmítl nakoupit čtyři z jejich bojových vozidel. O rozhodnutí soudu informuje server Aktuálně.cz. Úřad od smlouvy za skoro 95 milionů odstoupil v roce 2019 kvůli neúspěšným testům vozidel. Společnost se ale proti rozsudku odvolala.

Tomáš Pacovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme