Výběr z médií: problém s očkovací strategií, Češi trpí nadváhou i zájem o mladá ojetá auta

V českém tisku se v úterý dočtete, že České lékařské komoře vadí, že strategie očkování proti covidu-19 vzniká bez konzultací s odborníky. Není totiž jasné, kteří zdravotníci budou mít na vakcínu nárok, napsal Deník N. Češi jsou podle Lidových novin v Evropské unii na třetím místě v obezitě. Každý druhý Čech tak váží víc, než by měl. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České lékařské komoře vadí, že strategie očkování proti covidu-19 vzniká bez konzultací s odborníky, píše Deník N (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Deník N

České lékařské komoře vadí, že strategie očkování proti covidu-19 vzniká bez konzultací s odborníky, píše Deník N. Podle něj totiž není jasné, kteří zdravotníci budou mít na vakcínu nárok. Původní zářijová strategie počítala s očkováním jen pro ty v první linii a pro praktické lékaře. Vynechání ostatních zdravotníků považuje Česká lékařská komora za závažnou chybu.

Češi se při výběru ojetiny nejvíc bojí, že koupí bourané auto nebo vůz se stočeným tachometrem

Číst článek

Mf Dnes

Češi mají stále velký zájem o mladá ojetá auta, informuje Mf Dnes. Zatímco kvůli pandemii koronaviru klesl zájem o nové i starší ojeté vozy, mladé ojetiny jsou stále žádané. Největší zájem mají lidé o auta vyrobená v roce 2017 a později. Prodej těchto vozů tvoří téměř třetinu trhu s ojetinami.

Lidové noviny

Češi jsou v Evropské unii na třetím místě v obezitě. Vyplývá to ze studie OECD, které si všímají Lidové noviny. Podle nich každý druhý Čech tak váží víc, než by měl. Nadváhou trpí výrazně víc mužů, u obezity je rozdíl jen malý. A podle expertů budou statistiky po odeznění pandemie koronaviru ještě horší. Obezita přitom představuje jeden ze zdravotně nejrizikovějších faktorů.

‚Strašně zajímavá látka.‘ Mohla by léčit obezitu, cukrovku i Alzheimera, říkají čeští vědci

Číst článek

Hospodářské noviny

Byznysu kolem domácích zvířat se daří, píšou Hospodářské noviny. Zverimexy zaznamenávají vyšší prodej drobných zvířat i akvaristických potřeb. Před Vánoci chovatelé nakupují pro své mazlíčky také víc hraček a pamlsků.

Právo

Pro hotely a restaurace je rok 2020 nejhorší v novodobé historii. Píše o tom deník Právo. Český cestovní ruch přišel kvůli pandemii koronaviru o zhruba 160 miliard korun. V Praze ve čtvrtek neotevře víc než polovina hotelů, v regionech pak zhruba 30 procent. České hotely a restaurace byly úplně zavřené víc než 40 dní.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme