Výběr z médií: leteckých spojů z Česka přibývá, Praha bez hracích automatů a dobíjení elektrokol

Po karanténní odmlce se z Česka přímou leteckou linkou dostanete do 36 zemí. Letecké dopravě se věnuje Mf Dnes. Server ZDopravy.cz informuje o možnosti nabíjet elektrokola v přístavu Hluboké nad Vltavou, kudy vede jedna z nejpopulárnějších cyklostezek země. A Hospodářské noviny se věnují zákazu hracích automatů v Praze. Zmizet by měly do tří let. Více se dočtete ve výběru z médií, který připravil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leteckých spojů z České republiky do zahraničí znovu přibývá. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

Nebe ožilo, píše v titulku Mf Dnes. Leteckých spojů z České republiky do zahraničí znovu přibývá, lidé už se po karanténní odmlce dostanou do 36 zemí. A letenky jsou za výhodné ceny - do oblíbených destinací se dát letět levněji než v loňském roce. Nejvíc pestrá je nabídka letů v rámci Evropy - bez problémů je možné z českých letišť odcestovat do Paříže nebo Londýna. Třeba do Španělska lze pak z Česka odletět hned na osm míst, létá se i na oblíbené řecké ostrovy. Letecké společnosti dopraví lidi i do Asie, třeba do jihokorejského Soulu - ten je zároveň nejvzdálenějším místem, kam se dá z Česka přímým letem dostat.

České aerolinie od pátku začnou s propouštěním. V první vlně přijde o práci 144 zaměstnanců

Číst článek

ZDopravy.cz

Cyklisté si můžou nově dobíjet elektrokola v přístavu v oblíbené Hluboké nad Vltavou. Pro řidiče plavidel pak funguje nová mobilní aplikace s užitečnými radami. Novinkám, které spustila státní správa a využít je můžou nejen teď o prázdninách lidé na vodě i na souši, se věnuje server ZDopravy.cz. Veřejnou nabíječku elektrických kol v přístavu Hluboká nad Vltavou osadilo Ředitelství vodních cest. Přes Hlubokou vede jedna z nejvytíženějších tuzemských cyklostezek z Českých Budějovic do Purkarce.

Hospodářské noviny

Automaty v Praze skončí do tří let, magistrát chystá jejich úplný zákaz. Informují o tom Hospodářské noviny. Vedení hlavního města tak reaguje na jednání provozovatelů, kteří i přes zákaz heren našli skulinu v pravidlech a hrací automaty jsou v jejich podnicích ve velkém množství i teď. Podle spolku Občané proti hazardu jsou takových případů v Praze desítky. V některých pražských podnicích jsou třeba pouze tři kola štěstí, zbytek prostoru vyplňují hrací automaty. Kola štěstí jsou tam ale často jen formálně, vysvětlují Hospodářské noviny. Nikdo na nich nehraje - chybí jim obsluha a od hraní odrazuje výše minimální sázky, která je v hodnotě 10 tisíc korun.

Lidové noviny

Klíčovou roli pro zdolání podzimní vlny koronaviru budou hrát v Česku praktičtí lékaři, píšou páteční Lidové noviny. Právě praktici totiž určí, kteří pacienti jsou nákazou nejohroženější a bude je proto potřeba testovat přednostně. Tento postup je součástí národní strategie testování ministerstva zdravotnictví. List taky přináší data o tom, za jak dlouho se testovaní dozví výsledek. Ten samý den jej zná zhruba polovina otestovaných.

Anna Macků Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme