Výběr z médií: práva na odstřel zvěře, vzrostly útraty v e-shopech i zájem o kolonie čmeláků

Ve středečním tisku se dočtete, že vlastníci polí a lesů chtějí víc práv při odstřelu zvěře. Podle posledních šetření lesnických výzkumných ústavů totiž zvěř průměrně poškodí až 64 procent listnáčů, píší Hospodářské noviny. Útraty v e-shopech podle Práva prudce vzrostly. Lidé v nich nakoupili v prvním pololetí zboží za 83 miliard korun, což je o 31 procent víc než loni. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Česku roste zájem o kolonie čmeláků (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Unsplash

Lidové noviny

Česko je světovou velmocí v pěstování potravinářského máku. Tomuto tématu se věnují středeční Lidové noviny. Makových polí je letos v zemi oproti loňsku o 12,5 procenta víc. Do světa vyveze Česko asi 85 procent z 26 tisíc tun roční produkce, nejvíc vykoupí Rusko.

Norek, nutrie a další. Zvířat nepůvodních druhů v Libereckém kraji přibývá, myslivci je smí lovit

Číst článek

E15

V Česku roste zájem o kolonie čmeláků. Informuje o tom deník E15. Kapacity jediného chovu českých čmeláků v Troubsku ale přestávají stačit a tak pěstitelé nakupují jinde. Tento hmyz je ale v Česku chráněný a jeho chov a prodej jsou zakázané.

Hospodářské noviny

Vlastníci polí a lesů chtějí víc práv při odstřelu zvěře. O tom píší Hospodářské noviny. Podle posledních šetření lesnických výzkumných ústavů totiž zvěř průměrně poškodí až 64 procent listnáčů. Vláda schválila novelu zákona, která by měla v této problematice alespoň trochu pomoct. Umožní jim třeba odstřelovat zvěř i v noci.

Právo

Útraty v e-shopech prudce vzrostly. Všímá si toho středeční Právo. Lidé nakoupili v internetových obchodech v prvním pololetí zboží za 83 miliard korun, což je o 31 procent víc než ve stejném období loni. Největší podíl na prodejích měla tradičně elektronika, za kterou lidé utratili třetinu celkové sumy. Po ní následovaly potřeby pro dům a zahradu s bezmála pětinovým podílem, oblečení spolu s dalším módním zbožím, auto-moto zboží a sportovní vybavení.

Nikola Kopáčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme