Výběr z médií: online podvody, svatomartinské hody v ohrožení a agresivita převaděčů běženců stoupá

V českém tisku se ve středu dočtete, že internetových podvodů v Česku přibylo za poslední dva roky čtyřnásobně, píše Mf Dnes. Tradice svatomartinského menu je letos v ohrožení, upozorňuje Deník. A v Česku roste agresivita převaděčů běženců, píše Právo. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

Podvodů na internetu přibývá (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

Internetoví podvodníci ročně ukradnou Čechům z účtů miliardu korun. Titulní článek Mf Dnes. Za poslední dva roky přibylo podle deníku takových podvodů čtyřnásobně, nejčastěji na inzertních webech.

Deník N

Deník N získal finální návrh na zavedení maximálních cen plynu a elektřiny, který má ve středu schvalovat vláda. Dokument potvrzuje zastropování na úrovni 2,5 koruny u plynu a pěti korun u silové elektřiny za kilowatthodinu bez DPH.

Prioritou je pomoci lidem snížit energetickou náročnost domovů, říká nominant na ministra Hladík

Číst článek

Hospodářské noviny

Vyřízení dotace na kotel nebo fotovoltaiku trvá jen měsíc a půl, píšou doslova Hospodářské noviny. Deník dodává, že domácnosti můžou na štědré dotace od státu dosáhnout velmi snadno, úspěšnost žádostí se v průměru pohybuje přes 90 procent.

Deník

Tradice svatomartinských hus je letos v ohrožení, upozorňuje na to Deník. Nákupní cena hus se totiž podle hospodských meziročně zvedla i víc než dvojnásobně. Restauratéři proto tvrdí, že se jim servírování svatomartinského menu už ani nevyplatí.

Právo

V Česku roste agresivita převaděčů běženců. V rozhovoru pro deník Právo to řekl šéf cizinecké policie Milan Majer. Týká se to hranic mezi Českem a Slovenskem. Cizinecká policie by proto uvítala pomoc armády.

Kryštof Šimek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme