Výběr z médií: víc peněz na opravu silnic a péči o seniory, školáci a šikana i nedostatek spánku

V pátečním výběru z médií se dočtete, že samosprávy požadují více peněz na opravu silnic a na péči o seniory. Stát se kvůli tomu bude zabývat dvěma návrhy na změnu zákona. Píše to deník E15. Až polovina českých školáků se podle Hospodářských novin setkává se šikanou. Mnoho z nich natáčí šikanovaného přímo při fyzickém násilí a video sdílí na sociálních sítích. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Samosprávy požadují více peněz na opravu českých silnic a na péči o seniory. Píše to deník E15 (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Mařas | Zdroj: Český rozhlas

E15

Samosprávy požadují více peněz na opravu českých silnic a na péči o seniory. Píše to deník E15. Stát se kvůli tomu bude zabývat dvěma návrhy na změnu zákona. Týkají se hlavně přerozdělování daní, výdajů státní pokladny a Státního fondu dopravní infrastruktury.

Nejhorší silnicí roku je cesta mezi Šilheřovicemi a Hatí na Opavsku. Zvláštní anticenu dostala dálnice D1

Číst článek

Mf Dnes

Důchodová komise v pátek projedná návrh důchodové reformy. Téma Mf Dnes. Podle návrhu ministerstva práce má být základní důchod ve výši 30 procent průměrné mzdy, což je aktuálně 10 500 korun. Na důchod by měl dál nárok každý, kdo splní 35 let pojištění a zároveň dosáhne důchodového věku.

Hospodářské noviny

polovina českých školáků se setkává s šikanou. Informují o tom páteční Hospodářské noviny. Mnoho z nich natáčí šikanovaného přímo při fyzickém násilí a video sdílí na sociálních sítích. Kvůli vysokému počtu shlédnutí roste útočníkům popularita a narůstá u nich agrese.

Zavírání do beden, projímadlo do kávy. Kriminalisté prošetřují údajnou šikanu pracovníků Škody Auto

Číst článek

Deník N

Zájem o analogové počítače opět roste. Tématem se zabývá Deník N. Současné digitální počítače jsou sice univerzální, ale některé operace dokáží mnohem lépe řešit právě ty analogové. Jde především o číslicové výpočty, třeba proudění kapalin, předpovědi počasí nebo kvantovou chemii.

Regionální Deník

Až čtvrtina Čechů málo spí. Tématu se věnuje regionální Deník. Podle lékařů se lidem s nedostatečným spánkem zvyšuje riziko infarktu, demence a cukrovky. Lidé by měli spát zhruba sedm hodin denně a to hlavně v noci. Podle průzkumu, který provedla agentura PPM Factum, spí čtvrtina lidí méně než sedm hodin denně. Z toho každý desátý spí jen čtyři hodiny denně.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme