Výběr z médií: trik, jak neplatit za parkování, databáze rozsudků krajských soudů i prodej bunkrů

V českých médiích se v úterý dočtete, že řidiči v Praze našli trik, jak neplatit za parkování - stačí si zaplatit za značku začínající písmeny EL. Tu používají elektromobily, které mohou parkovat i v modrých zónách zadarmo. Píše to Mf Dnes. Ministerstvo spravedlnosti podle deníku E15 chystá novou databázi rozsudků krajských soudů. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Modrá zona na parkování

Modrá zona na parkování | Foto: Khalil Baalbaki

E15

Ministerstvo spravedlnosti chystá novou databázi rozsudků krajských soudů. Téma úterního deníku E15. Databáze bude on-line a veřejnost by k ní měla mít přístup do konce roku. Díky ní si například lidé, kteří se soudí, můžou ověřit, jak soud postupoval v podobném případě.

Falešné parkovací průkazy pro vozíčkáře. Chybí centrální evidence, strážníci jen těžko ověřují platnost

Číst článek

Mf Dnes

Řidiči v Praze našli trik, jak neplatit za parkování. Mf Dnes píše o tom, že stačí, když si zaplatí za registrační značku začínající písmeny EL. Takové totiž používají elektromobily, které mohou parkovat i v modrých zónách zdarma. Podobně se mohou zařídit i motoristé v Ostravě, naopak v Brně platí i elektromobily.

Regionální Deník

Novela veterinárního zákona umožňuje farmářům v Česku vyrábět potraviny z hmyzu. Píše o tom úterní regionální Deník. Olomoucká hmyzí farma chce i díky této novele do půl roku odchovávat 1200 litrů cvrčků měsíčně pro výrobu potravin pro lidi, ale i jako krmivo pro zvířata.

Obrana opět prodává řopíky nebo nevyužité pozemky, v nabídce jsou do 20. srpna

Číst článek

Hospodářské noviny

Stavebním spořením lze porazit současnou inflaci. To je titulek Hospodářských novin. Spoření se vyplatí hlavně díky státnímu příspěvku, který odpovídá deseti procentům roční našetřené částky. Současné akce spořitelen navíc umožňují vyhnout se drahému poplatku za uzavření smlouvy. Ten bývá jedno procento z cílové částky.

Právo

Stát prodal stovky bunkrů v pohraničí. Informuje o tom úterní Právo. Kupují je nejen kluby vojenské historie, ale i jednotlivci, kteří je využívají místo chat nebo k dalšímu pronájmu. Hlavně v tzv. řopících, tedy malých bunkrech, vznikají i muzea, která se stávají turistickými atrakcemi.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme