Výběr z médií: unijní kritika železnic v Česku, miliardová půjčka pošty a rekordní dražba pozemku

V českých novinách se v pátek dočtete, že evropský audit kritizuje bezpečnost na českých železnicích. Píšou o tom Hospodářské noviny. Česká pošta si chce podle Deníku N půjčit přes pět miliard korun. A pozemek v Praze se prodal online za rekordní částku, informuje deník E15. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Pozemek v Praze se prodal online za rekordní částku – téměř půl miliardy korun. Téma deníku E15. Pozemek je u budoucí stanice metra D a prodal se za víc než čtyřnásobek vyvolávací ceny. Zájem o něj mělo 16 kupců. Výherce si přeje zůstat anonymní. Kromě nevyšší celkové částky došlo zároveň k největšímu rozdílu mezi vyvolávací a konečnou cenou. Doteď držela rekord v online aukcích dražba nemovitosti u Olomouce za 353 milionů korun.

Deník N

‚Byl jsem doma, i tak mě nezastihli.‘ Stížností na Českou poštu při koronakrizi nepřibylo, tvrdí mluvčí

Číst článek

Česká pošta si chce na svůj provoz půjčit od bank víc než pět miliard korun. Tématu se věnuje Deník N. Půjčkou chce pošta pokrýt své provozní náklady. Nový úvěr smí státní podnik uzavřít na konci příštího roku. Celý dluh pak musí zaplatit nejpozději do poloviny roku 2023. Mluvčí pošty Matyáš Vitík řekl, že podnik dostal už několik nabídek, se kterými jsou ochotni pracovat. Vyberou si ale tu nejvýhodnější. 

Mf Dnes

Podvodníků, kteří se pokoušejí zneužít dotace pro živnostníky, je víc, než si stát doteď připouštěl. Téma Mf Dnes. Podle odhadů úředníků jsou tisíce takových případů po celém Česku. Podvodníci se pokoušejí získat peníze živnostníků, kteří museli omezit podnikání kvůli pandemii koronaviru.

Hospodářské noviny

Evropský audit kritizuje nedostatečnou bezpečnost na českých železnicích. S tématem přicházejí Hospodářské noviny. Kritika se týká především systému, jakým úřad sleduje bezpečnost na kolejích. Drážní úřad, který obdržel schválenou verzi auditu už v červnu, jeho výsledky až doteď tajil. Ministerstvo dopravy podle svého mluvčího Františka Jemelky obsah auditu nezná.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme