Výběr z médií: rekordní objem eur v českých bankách, počítačová hra o bezdomovcích i ohrožení pstruzi

V českém tisku se v pátek dočtete, že české firmy během pandemie nashromáždily u domácích bank rekordní objem eur. Koncem února přesáhla korunová hodnota firemních vkladů eur poprvé v historii čtvrtbilionovou hranici, píše deník E15. Ostravské studio podle Deníku N představuje počítačovou hru, která nabízí možnost stát se bezdomovcem. Hráč se v ní ocitá v města Praslav. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České firmy během pandemie nashromáždily u domácích bank rekordní objem eur, píše deník E15 (ilustrační foto) | Foto: moerschy | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

E15

České firmy během pandemie nashromáždily u domácích bank rekordní objem eur. Aktuální statistiky České národní banky rozebírá deník E15. Koncem února přesáhla korunová hodnota firemních vkladů eur poprvé v historii čtvrtbilionovou hranici. Rostoucí vklady firem ve společné evropské měně jsou podle deníku E15 výsledkem solidní poptávky po českém zboží v zahraničí. Vliv má taky odložení investic tuzemských firem a nejistota ohledně vývoje kurzu koruny.

Mf Dnes

Zdravotnické školy zažívají letos boom. To je titulek Mf Dnes. Ve většině krajů stoupl počet uchazečů o vzdělání na středních zdravotnických školách minimálně o třetinu. Někde ale i o padesát procent. Je to výrazně víc studentů, než můžou školy přijmout.

Herní designéři budou mít obor na FAMU. Vymýšlí interakce a mechaniky, navrhují světy, úkoly a hádanky

Číst článek

Deník N

Ostravské studio představuje počítačovou hru Hobo: Tough Life, která nabízí nevytouženou možnost stát se člověkem bez domova. Dočtete se o ní v Deníku N. Hráč se v ní ocitá ve virtuálním prostředí města Praslav, které kombinuje Prahu, Olomouc a Ostravu. Autoři ve hře důvtipně pracují s různými aspekty života na ulici. Trailer najdete na konci tohoto článku.

Ekonom

Počet elektromobilů na evropském trhu stoupá. Česko se ale stále drží spalovacích motorů. Všímá si týdeník Ekonom. Očekávaná vlna silného nástupu elektrický automobilů Česko mine. Stát totiž nákupy aut s elektrickým pohonem nepodporuje a zaostává i ve výstavbě dobíjecích stanic.

Právo

Změna klimatu může způsobit, že pstruzi se možná za pár let stanou vzácností, upozorňuje Právo. Příčinou vymizení těchto ryb z českých řek by se mohl stát nedostatek a zhoršení kvality vody. Ta navíc v následujících letech nemusí být tak chladná, jak ji potřebují pstruzi k životu.

Jana Karasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme