Výběr z médií: chybějící lékaři či sestry, víc pravomocí pro myslivce a méně slivovice

V českém tisku se v pátek dočtete, že českým nemocnicím chybí lékaři a sestry, píše Mf Dnes. Myslivci budou mít podle Deníku nejspíš od příštího roku víc pravomocí pro odlov invazních druhů zvířat. A slabší úroda švestek v tomto roce příliš nepřeje výrobě slivovice, informují Lidové noviny. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českým nemocnicím chybí lékaři a sestry, píše Mf Dnes (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Investoři do státních dluhopisů požadují stále vyšší úroky, a Česku tak výrazně zdražují půjčky. Deník E15 píše, že například půjčka na pět let stát v polovině září vyjde nejdráž od května 2012. Roční úrok se dostal na necelá dvě procenta. Ještě na začátku roku byly přitom peníze k mání za polovinu a před rokem za čtvrtinu současného úroku.

Výsledek auditu: za koronavirové legislativní zmetky přijde náměstek o prémie, vyhazov nedostane nikdo

Číst článek

Mf Dnes

Českým nemocnicím chybí lékaři i sestry. Mf Dnes upozorňuje, že některé menší nemocnice kvůli tomu musí zavírat jednotlivá oddělení. Třeba Městská nemocnice Čáslav od září kvůli nedostatku zdravotníků uzavřela lůžkovou část interny a revmatologickou, cévní i kardiologickou ambulanci.

Deník

Myslivci budou mít nejspíš od příštího roku víc pravomocí pro odlov invazních druhů zvířat. Umožnit by to měla sněmovnou schválená novela, o které píše Deník. Nutrie, norky, mývaly nebo ondatry budou smět myslivci nově lovit celoročně. Počet ulovených zvířat, která škodí krajině, navíc nebude nijak omezený.

Lidové noviny

Slabší úroda švestek v tomto roce příliš nepřeje výrobě slivovice. Podle Lidových novin bude ale letošní výroba destilátů z ovoce sklizeného na soukromých zahradách průměrná. V přepočtu na padesátiprocentní alkohol pěstitelské pálenice vypálí zhruba pět až šest milionů litrů. Nejvíc bude jablkovice a calvadosu.

Hospodářské noviny

Hazardní společnosti budou sledovat chování hráčů a upozorňovat je na rizikové chování. Informují o tom Hospodářské noviny. Dohled má zajistit speciální software, který bude vycházet z dat od sázkových firem a heren. Jak konkrétně budou provozovatelé hazardu na možné gamblerství reagovat, zatím není jasné.

Právo

Na brněnské Kociánce by měl na jaře začít vznikat unikátní dětský hospic, všímá si toho páteční Právo. V Domě pro Julii budou odborníci pomáhat rodinám pečujících o nevyléčitelně nemocné děti. Pozemek pro stavbu poskytla brněnská radnice, která je zároveň investorem celého projektu. Hospic teď shání peníze na vybavení.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme