Výběr z médií: levnější PCR testy, pohovory přes internet i evropský očkovací průkaz

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že PCR testy na koronavirus budou od ledna levnější, lidé zaplatí maximálně 1310 korun. Laboratořím se totiž od jara výrazně snížily náklady, píšou Hospodářské noviny. Neobvyklý rok podle Mf Dnes zažili kvůli koronaviru taky personalisté a uchazeči o zaměstnání. Většina pracovních pohovorů se totiž přesunula na internet. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

PCR testy na koronavirus budou od ledna levnější, lidé zaplatí maximálně 1310 korun. Laboratořím se totiž od jara výrazně snížily náklady, píšou Hospodářské noviny (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Regionální Deník

Internetové platby budou od ledna bezpečnější. Začíná totiž platit evropská směrnice a banky musí přejít na dvoufázové ověření plateb. Upozorňuje na to regionální Deník. Lidi tak budou muset nákupy nově potvrdit přes aplikaci v mobilu - například otiskem prstu nebo zadáním PIN kódu. Doteď stačil jen SMS kód a údaje z karty.

Antigenní testy budou zadarmo i po 15. lednu, oznámilo ministerstvo. Statistiky už provedených nemá

Číst článek

Hospodářské noviny

PCR testy na koronavirus budou od ledna levnější, lidé zaplatí maximálně 1310 korun. Zjistily to čtvrteční Hospodářské noviny. Laboratořím se totiž od jara výrazně snížily náklady. Například ceny chemických látek klesly o polovinu. Cena PCR testu se aktuálně pohybuje okolo 1 800 korun. O snížení ceny rozhodlo ministerstvo zdravotnictví, které jednalo se zdravotními pojišťovnami.

Mf Dnes

Neobvyklý rok zažili kvůli koronaviru taky personalisté a uchazeči o zaměstnání. Většina pracovních pohovorů se totiž přesunula na internet. Vznikaly tak úsměvné situace, na které upozorňuje deník Mf Dnes. Kandidáti často neuměli pracovat s technikou - nevěděli třeba jak zapnout mikrofon, kameru nebo si zvolili nevhodné pozadí. Personalisté se u pohovorů taky setkali se širší rodinou uchazečů - například s partnery, prarodiči nebo dětmi. Právě ty před obrazovkou vydrží nejdéle.

Myslivci a ornitologové předali petici ministru Tomanovi. Žádají šetrnější zemědělské postupy

Číst článek

Právo

V Česku každý rok zemře téměř milion ptáků po nárazu do skleněných budov. Tématu se věnuje deník Právo. Česká ornitologická společnost proto pro architekty uspořádala webinář a vysvětluje, jak ptáky chránit.

Deník N

Evropský očkovací průkaz proti koronaviru bude dostupný nejdřív na jaře příštího roku. Píše o tom čtvrteční Deník N. Lidi v Česku zatím dostávají kartičku, ta potvrzuje očkování a připomíná, kdy mají přijít na druhou dávku vakcíny. Ministerstvo zdravotnictví plánuje kartičku využít třeba v případě, že očkovaný člověk setká s nakaženým koronavirem. V takovém případě by očkování lidé nemuseli do karantény.

Gabriela Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme