Výběr z médií: pečení domácího cukroví, nehody cyklistů i dopad pandemie na provoz cirkusů

Cukroví bude letos více domácí, Češi z šetrnosti raději vsadí na vlastní pečení. Téma pro Lidové noviny. Při nehodách letos zahynulo 42 cyklistů, je to nejvíce za tři roky, píše deník Mf Dnes. A deník Právo se věnuje cirkusům - ty se kvůli sníženým příjmům během pandemie musí zbavovat lvů nebo tygrů. Více v pravidelném výběru z médií, který připravil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Češi budou z šetrnosti letos více péct domácí cukroví, píší Lidové noviny | Foto: Rawpixel | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Mf Dnes

Při nehodách letos zahynulo už 42 cyklistů. Vyplývá to z listopadové zprávy Ředitelství služby dopravní policie. Deník Mf Dnes také uvádí, že letošek je pro cyklisty nejtragičtějším za poslední tři roky. Celková nehodovost přitom ve srovnání s předešlými roky klesla.

Bezpečnost provozu, technologie i ekologizace. Stát podpoří 32 projektů inovujících dopravu

Číst článek

Do konce listopadu se v Česku stalo o necelých dvanáct tisíc dopravních nehod méně než v roce 2019. Na silnicích zároveň zemřelo o 77 lidí méně, meziročně jde tedy o pokles o patnáct procent. Méně nehod způsobili řidiči v motorových vozidlech, chodci i lesní zvěř. Klesaly taky počty zraněných i hmotné škody, píše deník.

Lidové noviny

Vánoční cukroví bude letos domácí, takový titulek mají Lidové noviny. Pandemie koronaviru podle nich přivádí k troubě i ty, kteří v minulých letech raději kupovali hotové cukroví v pekárnách nebo jiných prodejnách. Větší zájem o suroviny na domácí pečení potvrzují i obchodní řetězce.

Ceny mouky, másla nebo vajec se podle dat Českého statistického úřadu oproti loňsku dramaticky nezměnily. Právě z šetrnosti proto podle Lidových novin někteří Češi cukroví raději upečou sami. Třeba velké internetové obchody s potravinami ale nezájem o hotové rohlíčky nebo linecké netrápí. Mluvčí společnosti Rohlík.cz Zdeňka Svoboda uvedla, že i letos je poptávka po cukroví velká.

Havlíčkovo ‚definitivní‘ vysvětlení prodeje z okénka: Nápoj si můžete koupit, ale vypít ho musíte až doma

Číst článek

Právo

V záchranných stanicích pro zvířata možná přibudou lvi nebo tygři. Deník Právo píše, že chovatelé a cirkusy kvůli pandemii koronaviru šelmy neuživí a tak se jich musí zbavovat. Najít pro zvířata vhodné místo k dožití přitom není jednoduché.

Třeba záchranná stanice v pražské Libni dřív pečovala hlavně o ptáky a další drobná zvířata. Teď její vedoucí Věra Aladzasová Přibylová řeší, jak se postarat hned o 14 lvů a jednoho tygra. Přibylová jedná s končícím cirkusem Sultán. Domov pro nechtěné šelmy by chtěla vytvořit v zimovišti cirkusu, teď shání dotace a pomoc s odkupem pozemků, informuje Právo.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme