Výběr z médií: méně peněz pro školy od obcí, problémy s kopáči vltavínů i změny na českých polích

V úterním tisku se dočtete, že školy dostávají od obcí méně peněz, než by podle daňového určení měly. Často to podle Deníku N dělají nevědomky. Kopáči vltavínů podle regionálního Deníku pustoší kraj. Jen za první pololetí letošního roku řešili policisté na jihu Čech na 30 případů neukázněných hledačů vzácných kamenů. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vltavín

Vltavín | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 4.0,©

Regionální Deník

Kopáči vltavínů pustoší kraj - to je titulek regionálního Deníku. Jen za první pololetí letošního roku řešili policisté na jihu Čech na 30 případů neukázněných hledačů vzácných kamenů. Nejčastěji po nich zůstává rozhrabaná hlína, poškozené stromy nebo poničené kořeny.

Rak mramorovaný dokáže extrémní sucho nejen přežít, ale i se při něm rozmnožovat, zjistili vědci

Číst článek

Mf Dnes

Lidstvu můžou pomoct s řešením problémů třeba i raci - i to se můžete dočíst v úterní Mf Dnes. Právě tito živočichové mají mimořádnou schopnost reagovat na sebemenší změny ve svém životním prostředí. Můžou tak sloužit jako součást varovného systému proti teroristům anebo hlídat kvalitu vody v pivovarech.

Lidové noviny

Změna klimatu a narůstající teploty pomalu mění i česká pole a zahrádky. Téma otevírají Lidové noviny. Čím dál častěji se tak v Česku zabydlují exotické plodiny jako meloun nebo fíkovník. Naopak vymizet by postupně mohl třeba květák. Ten je totiž extrémně náročný na vlhko.

Začínajícím učitelům vadí zejména malá prestiž v očích veřejnosti. Třetina kvůli tomu uvažuje o změně

Číst článek

Deník N

Školy dostávají od obcí méně peněz, než by podle daňového určení měly. Dočtete se v Deníku N. Nedostatků ve financování si všímá jak ministerstvo školství, tak i analýza organizace EDUin. Ještě nedávno to přitom bylo naopak - obce často na mateřské a základní školy doplácely. Teď peníze pro ně - často nevědomky - zadržují.

Právo

Vos je letos víc a jsou hladové - to je titulek úterního Práva. Záchranáři hlásí vyšší počet zásahů kvůli hmyzímu bodnutí, lidé si stěžují i na roje, které se slétnou na jídlo nebo pití. V srpnu přibývá vos tradičně. Letos jsou ale kvůli mírné zimě a vlhkému létu přemnožené a tím pádem agresivnější.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme