Výběr z médií: špatná sezona pro velké pivovary, prezidentova výpověď před soudem i lidé si váží jídla

Ve čtvrtečním českém tisku se dočtete, že velké pivovary mají za sebou kvůli opatřením proti koronaviru špatnou sezónu. Podle deníku E15 třeba Plzeňskému Prazdroji se meziročně propadl prodej o 40 procent. Prezident Miloš Zeman bude podle Deníku N svědčit v kauze Mostecké uhelné společnosti do konce roku. Soud ho přitom původně chtěl vyslechnout už v říjnu. Více se dočtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velké pivovary mají za sebou kvůli opatřením proti koronaviru špatnou sezónu, všímá si toho deník E15 (ilustrační foto) | Foto: David W. Černý | Zdroj: Reuters

E15

Velké pivovary mají za sebou kvůli opatřením proti koronaviru špatnou sezónu, všímá si toho deník E15. Třeba Plzeňskému Prazdroji se meziročně propadl prodej o 40 procent, Staropramen přišel o stamiliony korun. Pokles hlásí třeba i Budějovický Budvar nebo Svijany.

Kvůli koronakrizi přišlo české pivovarnictví bezmála o pět miliard korun. Ztráty nejsou konečné

Číst článek

Deník N

Prezident Miloš Zeman bude svědčit v kauze Mostecké uhelné společnosti do konce roku. Píše to Deník N. Soud ho chtěl vyslechnout původně už v říjnu. V současné době s prezidentskou kanceláří hledá vhodný termín. A je pravděpodobné, že prezident bude svědčit přes videokonferenci.

Mf Dnes

Banky výrazně zpřísnily podmínky pro podnikatelské úvěry. Mf Dnes píše, že jsou teď opatrnější a prověřují firmy ze všech stran. Zatímco ještě na začátku roku schválily přes 90 procent připravených žádostí o úvěr, teď je to nejvýš třetina.

Soud plánuje v říjnu vyslechnout Zemana kvůli Mostecké uhelné. Případ rozdělil do dvou větví

Číst článek

Regionální Deník

Lidé si v krizi víc vážili jídla, to je titulek regionálního Deníku. Ten se opírá o výsledky průzkumu společnosti Median. Z něj mimo jiné vyplývá, že pokrmy Češi připravovali hlavně ze základních surovin a nespoléhali na polotovary. Mírně poklesl taky prodej potravin v obchodech. Víc lidé jedli domácí zásoby a jídla z mrazáku.

Hospodářské noviny

Firmám hrozí nedostatek lidí ze Slovenska. Část z nich totiž odradí nové testy na hranicích. Upozorňují na to Hospodářské noviny. Slováků bylo loni v Česku zaměstnaných přes 200 tisíc a většina z nich pravidelně mezi oběma zeměmi přejíždí. Některé firmy už proto slibují, že budou Slovákům potřebné koronavirové testy hradit, aby si je udržely.

Slovensko zařadí Česko kvůli koronaviru mezi rizikové země. Potřeba bude test nebo karanténa

Číst článek

Právo

Švýcarská banka Credit Suisse nemá nárok na 280 milionů korun z pozůstalosti zesnulého miliardáře Luboše Měkoty. Píše to deník Právo, který má k dispozici verdikt pražského vrchního soudu. Banka Měkotovi peníze údajně půjčila na výstavbu bytového projektu Rezidence Kavčí Hory v Praze.

Ekonom

Mladí nadějní podnikatelé, kteří svůj byznys rozjíždí už jako děti - to je téma týdeníku Ekonom. Právě podnikání bývá nejčastější důvod, proč se mladiství nechávají zplnoletnit. V předešlých dvou letech úřady přiznaly svéprávnost celkem 37 nezletilým.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme