Výběr z médií: zdražení plynu a elektřiny pro další domácnosti, šikana vůči kantorům i lék na leukemii

V českém tisku se v úterý dočtete, že hrozí odpojení od dodávek plynu a elektřiny, případně výrazné zdražení dalším domácnostem. A to hlavně těm, kterým je smluvně zaštiťují radnice, píše regionální Deník. Šikany vůči kantorům v posledních letech podle Lidových novin přibývá. Ze zprávy České školní inspekce vyplynulo, že asi na třetině navštívených škol se setkali se slovní agresí. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škola, učitel, učitelka, učitelé, žáci, ilustrační snímek

Šikany vůči kantorům v posledních letech podle Lidových novin přibývá. Ze zprávy České školní inspekce vyplynulo, že asi na třetině navštívených škol se setkali se slovní agresí (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Regionální Deník

Otřes na trhu s energiemi nemusí být s koncem Bohemia Energy zdaleka u konce. Varuje před tím regionální Deník. Podle něj hrozí odpojení od dodávek, případně výrazné zdražení taky dalším domácnostem. A to hlavně těm, kterým elektřinu nebo plyn smluvně zaštiťují radnice. Radnice totiž čekaly na pokles cen energií a dostatečně se nepředzásobily. A v polovině října nemají zajištěny dodávky na příští rok.

Vláda pověřila Schillerovou k odpuštění DPH u energií. Bez novely zatím jen do konce roku

Číst článek

Hospodářské noviny

Dvojice vědců z Masarykovy univerzity v Brně vyvíjí lék proti leukemii. Ten už prošel prvním kolem testů na myších a potkanech. Pokud bude jeho vývoj nadále úspěšný, mohl by přelomový lék vynést vědcům a univerzitě miliardy korun. Téma otevírají úterní Hospodářské noviny.

Lidové noviny

Posměšky, slovní agrese, ale i fyzické útoky – nejen to zažívají někteří učitelé podle úterních Lidových novin. Podle nich šikany vůči kantorům v posledních letech přibývá. Z poslední zprávy České školní inspekce vyplynulo, že zhruba na třetině navštívených škol se setkali se slovní agresí. A výjimkou nebyly ani fyzické útoky.

Kyberšikana trápí děti i rodiče. Online poradny jich vyhledalo o 40 procent více než před rokem

Číst článek

Mf Dnes

Stále víc nemocnic v Česku operuje endoskopicky, tedy šetrnější metodou, po které nezůstávají jizvy. Všímá si toho Mf Dnes. Metoda je rozšířená v neurochirurgii a zejména klasické chirurgii. Pacienti ale někdy čekají na tyto zákroky i několik měsíců.

E15

Lidé pracující z domova jsou snadnější kořist pro počítačové hackery. Upozorňuje na to úterní deník E15. Zabezpečení osobních počítačů nebo mobilů přitom podceňují jak zaměstnanci, tak i jejich zaměstnavatelé. Odborníci proto vyzývají k častější edukaci. Během pandemie kyberútoků výrazně přibylo.

Právo

České lékařství by se mělo víc zaměřit na preventivní medicínu, dočtete se o tom v úterním Právu. Podle něj by tím ubylo civilizačních chorob. Důležitý je například zdravý životní styl, pohyb a také kvalita stravování. Lékaři ale léčí tu část populace, která vykazuje nějaké rizikové faktory.

Jan Bílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme