Výběr z médií: pojištění u elektromobilů, průměrný věk učitelů a odpočinek řidičů kamionů

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že pojišťovny podle deníku E15 prodělávají na elektromobilech. Tématem Mf Dnes je průměrný věk českých učitelů. A řidiči kamionů si na dálnicích nemají kde odpočinout, upozorňují Hospodářské noviny. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Své elektromobily vyrábí například i automobilka BMW, na snímku model i3.

Elektromobily častěji bourají a mají také dražší opravy, proto na nich pojišťovny prodělávají (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

E15

Pojišťovny prodělávají na elektromobilech. Tato auta totiž častěji bourají a mají také dražší opravy, píše deník E15. Podle loňské studie dánského deníku Politiken, který sbíral data od místních pojišťoven, pak úplně nejčastěji bourají elektromobily značky Tesla. Ty se u nehod vyskytovaly dvakrát častěji než jakékoliv jiné auto.

Mf Dnes

Průměrnému českému učiteli základní školy je 46 let. Středoškoláky učí v průměru padesátníci. Čeští učitelé stárnou, ale těch mladých nepřibývá dost. Obce se proto obávají, kdo bude děti jejich obyvatel učit, téma pro čtvrteční Mf Dnes.

U nás se elektromobil emisně vyplatí až po najetí 130 tisíc kilometrů, upozorňuje expert z ČVUT

Číst článek

Deník

Nákaza divočáků africkým prasečím morem blízko českých hranic z polské i německé strany znepokojuje české ministerstvo zemědělství. Nakažená prasata se totiž pohybují jen 20 kilometrů od území Česka. Píše o tom Deník.

Hospodářské noviny

Řidiči kamionů si na dálnicích nemají kde odpočinout. Věnují se tomu čtvrteční Hospodářské noviny. Řidiči nákladních aut musí přitom podle zákona dodržovat povinné pauzy a právě to je v Česku problém. Auta proto parkují třeba v odstavných pruzích i na sjezdech a nájezdech dálnic.

Právo

Odkud budou husy na naší svatomartinské večeři, o tom se dočteme ve čtvrtečním Právu. České chovy letos vyprodukovaly asi 182 tisíc hus, což je asi o 12 tisíc víc než loni. A podle prezidenta Agrární komory ČR Jana Doležala neměla letošní epidemie ptačí chřipky na stavy hus zásadní vliv. Čeští chovatelé ale už husy většinou prodali nebo si je u nich lidé rezervovali.

Eliška Halaštová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme