Výběr z médií: policie prodává majetek, využití křivé zeleniny a špatné dýchání

V pondělním výběru z médií se dočtete, že policie se zbavuje paláců v centru Prahy, píše deník E15. Gumové rohlíky nebo křivé mrkve, které zůstávají v obchodech, se podle Mf Dnes stále více využívají jinak. A drtivá většina lidí podle týdeníku Respekt špatně dýchá. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Policie se zbavuje paláců v centru Prahy. Zjistil to deník E15. Za prodej barokního paláce v Celetné a domu na rohu Dlážděné a Hybernské ulice může získat přes půl miliardy korun. Policisté se z nich budou stěhovat do centrály na Zbraslavi.

Obří centrála policie na Zbraslavi nakonec bude. Proti původnímu plánu má vyjít až na 5,5 miliardy

Číst článek

Mf Dnes

Gumové rohlíky nebo křivé mrkve, které zůstávají v obchodech, se stále více využívají jinak. Miliony porcí neprodaných potravin míří z řetězců do potravinových bank, další tisíce tun jdou na krmivo zvířatům. Maloobchodu se tak daří snižovat množství vyhozených potravin, píše Mf Dnes.

Deník

Neobvyklou divadelní hru plánuje ústecký divadelní spolek Kult. Odehrává se totiž v jedoucím autobusu na cestě Českým středohořím. A co začíná jako bezproblémová vyjížďka s fiktivní cestovní kanceláří, se postupně mění tak trochu v horor, popisuje děj hry Deník.

Hospodářské noviny

Stovky malých e-shopů míří na velká česká e-tržiště. To je titulek Hospodářských novin. Internetové společnosti jako Alza, Mall nebo Zoot dávají stále častěji prostor menším obchodům, aby na jejich portálu nabízely své zboží.

Restaurace omezují plýtvání jídlem díky mobilní aplikaci. V Praze denně prodají 200 zlevněných porcí

Číst článek

Respekt

Týdeník Respekt vás přesvědčí, že špatně dýcháte. Způsob dýchání se podle týdeníku od průmyslové revoluce významně zhoršil. Nesprávné dýchání má až devadesát procent lidí a je to mimo jiné příčinou různých moderních onemocnění.

Problém je například v tom, že dýcháme částečně ústy. Ve spaní to dělá až polovina všech lidí. Dutiny přitom potřebují neustále proudící vzduch, aby se držely vypjaté a čisté. V opačném případě trubice postupně splasknou nebo se v nich množí zánětlivé bakterie.

Reportér

Měsíčník Reportér se věnuje migraci zvířat z jihu do Česka za poslední desetiletí. Je mezi nimi třeba šakal obecný, netopýr jižní, racek středomořský nebo kudlanka nábožná. Stěhují se sem většinou za stoupající teplotou.

Euro

Týdeník Euro radí, kam se letos vydat na letní dovolenou v Česku. Koronavirová epidemie paralyzovala tuzemský cestovní ruch, a regiony se tak přetahují o české turisty. Putovat se dá třeba po místech proslavených i zahraničními filmy.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme