Výběr z médií: respirátory pro druhou vlnu, dražší zemědělská půda a prodělávající církev

V pondělním výběru z médií se dočtete, že čeští výrobci zdravotnických pomůcek by poptávku v případě druhé vlny epidemie koronaviru neuspokojili, píše Deník N. Lidové noviny informují o rostoucí ceně zemědělské půdy. A katolická církev podle Práva prodělala na hotelech. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rouška, respirátor

Ilustrační foto | Foto: Rahel Patrasso | Zdroj: Reuters

Deník N

Čeští výrobci za poslední měsíce zvýšili kapacity na výrobu zdravotnických pomůcek. Poptávku státních institucí v případě druhé vlny epidemie koronaviru by ale uspokojit nedokázali. Zvládli by vyrobit jen dostatek respirátorů nejvyšší kategorie a ochranných štítů. Ukazuje to analýza ministerstva průmyslu a obchodu, o které píše Deník N.

Nováčkům na trhu s respirátory schází razítko ke státním zakázkám. Jediný český certifikátor nestíhá

Číst článek

Mf Dnes

Povodně ohrožují v Česku půl milionů lidí. Upozorňuje Mf Dnes. Protipovodňová opatření se podle listu zpožďují a lidé jdou riziku naproti výstavbou domů v záplavových oblastech. Například v okolí Opavy by velká voda mohla vyplavit až sedmnáct škol a školek, tři domovy pro seniory a také elektrické rozvodny nebo teplárny.

Lidové noviny

Rostoucí cena zemědělské půdy je téma pro Lidové noviny. Podle analýzy společnosti Farmy.cz se za první letošní pololetí zvedla o dvě procenta a na konci června byla průměrná tržní cena 255 tisíc korun za hektar. Hlavním důvodem zdražování je očekávané zrušení daně z nabytí nemovitosti.

Hospodářské noviny

Pražské hotely zasáhla pandemie koronaviru téměř nejvíc z celé EU. Zjistila to srovnávací studie poradenské společnosti Cushman & Wakefield, které se věnují Hospodářské noviny. Výnosy se podle ní hoteliérům v hlavním městě od ledna do května meziročně propadly o dvě třetiny. Hůř na tom byly jen hotely v Římě.

Právo

Katolická církev prodělala na hotelích, dočtete se v Právu. Pražské arcibiskupství se například zbavuje zámku v Mostově u Chebu, který přestavělo na luxusní ubytovací zařízení. Církev počítá ztráty i kvůli kůrovcové kalamitě nebo výpadku kostelních sbírek kvůli epidemii koronaviru.

Jana Karasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme