Výběr z médií: dražší pojištění pro cizince, zrušené vesmírné družice a vyšší hypoteční úvěry

V českém tisku se v pondělí dočtete, že cizince přijíždějící do tuzemska na delší dobu čeká dražší zdravotní pojištění, informuje Mf Dnes. Češi se nejspíš nedočkají systému vesmírných družic, píše Hrot. A hypoteční úvěry podle Lidových novin dále rostou. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

VZP

Cizince přijíždějící do Česka na delší dobu čeká dražší zdravotní pojištění. Píše o tom Mladá fronta Dnes | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

Cizince přijíždějící do Česka na delší dobu čeká dražší zdravotní pojištění. Píše o tom Mladá fronta Dnes. Ceny zvyšuje jediná společnost, která na trhu dlouhodobé pojištění pro cizince nabízí - jde o dceřinou firmu Všeobecné zdravotní pojišťovny PVZP. Ovládnutí trhu jí od léta umožnila novela zákona o pojištění.

Třetině cestovních kanceláří vyprší pojištění proti úpadku. Jeho prodloužení bude kvůli covidu složité

Číst článek

Hrot

Česko se nejspíš jen tak nedočká vlastního systému vesmírných družic. Dočtete se o tom v týdeníku Hrot. Projekt s názvem Golem měla připravit česká armáda společně s vědci z Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu. Problémem je ale nedostatek financí, systém čtyř družic by měl stát čtyři miliardy korun.

Regionální deník

Regionální deník připomíná, že na říjnové noční obloze můžou lidé pozorovat meteorický roj Orionidy. Roje budou zdánlivě vylétávat ze souhvězdí Orionu, které je na jižní obloze. Na pozorování se vypravte někam za město nebo nejlépe rovnou do hor, kde je nejméně světelného smogu.

Lidové noviny

Ceny hypotečních úvěrů dál rostou. Informují o tom Lidové noviny. Úrokové sazby výrazně zvýšily Česká spořitelna a Československá obchodní banka – a to zhruba na tři a půl procenta. Zdražit se chystají i další banky a podle některých odhadů se centrální banka brzy chystá znovu zvednout hlavní úrokovou sazbu.

Adéla Paruchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme