Výběr z médií: veletržní byznys na vzestupu, bydlení mladých a boom na trhu s firmami

V českém tisku se v pondělí dočtete, že veletržní byznys se opět rozjíždí. Píše o tom deník E15. Mladí lidé se podle Lidových novin stále častěji nedobrovolně stěhují dál od práce. A Hospodářské noviny se věnují boomu na trhu s firmami. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Realitní makléř, trh s nemovitostmi, nemovitost, bydlení (ilustrační foto)

Mladí lidé se nedobrovolně stěhují dál od práce kvůli nedostupným cenám za byty (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

E15

Veletržní byznys se po pandemickém roce, kdy byl úplně zastaven, opět rozjíždí. Píše to pondělní deník E15. Zatím je na čtyřiceti procentech oproti době před covidem. Na podzim se ale chystají stovky veletrhů. Ty podle organizátorů přinesou tržby až půl miliardy korun.

‚Lidské králíkárny‘ jsou v Praze už 50 let. Sídliště Jižní Město zanechalo odkaz i v kultuře

Číst článek

Lidové noviny

Mladí lidé se stále častěji nedobrovolně stěhují dál od práce. Téma Lidových novin. Důvodem jsou nedostupné ceny za byty například v Praze nebo Brně. Mladí na ně nemají a za naspořené peníze si tak raději pořídí větší byt nebo rodinný dům v menším městě. Do práce pak dojíždějí vlakem nebo autem.

Hospodářské noviny

„Boom na trhu s firmami. Ceny jsou nahoře a transakcí rekordně přibývá.“ To je titulek pondělních Hospodářských novin. Podle nich trh roste díky velkým peněžním rezervám investorů, kteří se báli koronavirové pandemie. A také dohánění transakcí, které se loni vůbec neuskutečnily. Trh sytí i velká nabídka majitelů firem založených v devadesátých letech.

Právo

Novela drážního zákona, jak ji navrhuje poslanec Martin Kolovratník z ANO, má v tomto volebním období malou šanci na schválení. Píše to Právo. S návrhem na takzvanou konzervaci lokálních tratí nesouhlasila od začátku většina krajů. Podle nich by znamenala konec desítek vlakových spojů. Kolovratník pro ni nenašel podporu ani u ministerstva dopravy.

Jan Bílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme