Výběr z médií: zdražení služeb pro postižené lidi, přesouvání z Číny do Česka i sázky během olympiády

V českém tisku se v pondělí dočtete, že lidi s postižením čeká zdražení služeb. Ministerstvo práce a sociálních věcí plánuje od března zvýšit maximální hodinovou sazbu pro terénní služby a osobní asistenty, píše regionální Deník. České firmy podle Mf Dnes přesouvají výrobu z Číny zpátky do tuzemska. Důvodem je zdražování dopravy. Připlatit musí i za mzdy místním pracovníkům. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijské hry v Pekingu

Olympijské hry v Pekingu budou velkou událostí nejen pro sportovní fanoušky ale i pro sázkový byznys. Čeští sázkaři na olympiádu můžou prosázet víc než miliardu korun (ilustrační foto) | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

Regionální Deník

Lidi s postižením čeká zdražení služeb. Mnozí mají problém už nyní, to je titulek pondělního regionálního Deníku. Ministerstvo práce a sociálních věcí plánuje od března zvýšit maximální hodinovou sazbu pro terénní služby a osobní asistenty. Příspěvek na péči ale zůstane pro hendikepované stejný. Navýšení sazby má pomoct podfinancovaným poskytovatelům služeb.

Automobilka Renault se dohodla s čínskou Geely na společné výrobě v Jižní Koreji. Posiluje pozici na trhu

Číst článek

Mf Dnes

České firmy přesouvají výrobu z Číny zpátky do tuzemska. Všímá si toho Mf Dnes. Důvodem je zdražování dopravy. Až trojnásobně oproti době před pandemií koronaviru stoupla cena kontejnerů z Asie. Připlatit musí společnosti i za mzdy místním pracovníkům. Logistika má navíc často zpoždění, a podnikatelé proto chtějí držet větší zásoby.

Hospodářské noviny

Olympijské hry v Pekingu budou velkou událostí nejen pro sportovní fanoušky, ale i pro sázkový byznys. Čeští sázkaři na olympiádu můžou prosázet víc než miliardu korun. Z vyjádření sázkových kanceláří to zjistily Hospodářské noviny. Přes miliardu se pohyboval objem sázek i na loňskou letní olympiádu v japonském Tokiu.

E15

České banky loni vydělaly o polovinu víc než v roce 2020. Předběžné statistiky centrální banky přináší pondělní deník E15. Domácí finanční domy celkem vydělaly bezmála 70 miliard korun. Rostl zájem o úvěry a banky získaly peníze i díky vysoké úrokové sazbě centrální banky. Zisky bankovního sektoru ale pořád zaostávají za rekordním rokem 2019, tehdy byl výdělek téměř 90 miliard korun.

Akcionáři Monety odsouhlasili spojení s PPF i způsob financování. Akvizici musí schválit národní banka

Číst článek

Hrot

Plocha zelených střech se v Česku za posledních pět let zdvojnásobila. Všímá si toho týdeník Hrot. Velký zájem bude podle časopisu navíc pokračovat, protože stát plánuje vegetační střechy podporovat dotacemi. Dosáhnou na ně nejen provozovatelé komerčních a veřejných budov, ale i majitelé rodinných domů.

Právo

Olomoucké Výstaviště Flora o víkendu letos poprvé návštěvníkům zpřístupnilo čtveřici sbírkových skleníků. Květy a plody tropických rostlin nebo exotická zvířata popisuje pondělní deník Právo. Skleníky budou otevřené i o dalších únorových víkendech. Návštěvníci si na místě můžou zároveň koupit výpěstky pokojových rostlin, které připravili zahradníci výstavnické organizace.

Kateřina Bečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme