Výběr z médií: nejméně prasat za 100 let, moderní technologie v zemědělství a Peroutkův památník

V českém tisku se ve středu dočtete, že v Česku se chová nejméně prasat za posledních 100 let, píše Mf Dnes. Čeští zemědělci stále častěji využívají podle deníku E15 moderní technologie. A Právo přináší podrobnosti o památníku spisovatele Ferdinanda Peroutky, který má stát v parku na pražském Smíchově. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sele. Ilustrační foto.

Chov prasat se českým zemědělcům nevyplácí (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

E15

Čeští zemědělci stále častěji využívají moderní technologie. Nejrozšířenější jsou závlahová čidla a senzory, které hlídají kvalitu půdy. Takzvanému preciznímu zemědělství se věnuje ekonomický deník E15.

Mf Dnes

Zájem o maso přímo z farem roste. Lidé si kupují třeba celé vepřové půlky

Číst článek

V Česku se chová nejméně prasat za posledních 100 let. Všímá si toho deník Mf Dnes. Ukončení chovu plánovala na konci loňského roku zhruba polovina zemědělců. Důvodem jsou rostoucí náklady a nízké výkupní ceny vepřového masa. Nejvíc prasat se v Česku chovalo v 70. až 90. letech minulého století. Podle Českého statistického úřadu počty postupně klesaly až na současných zhruba 1,4 milionu kusů.

Deník N

Ministerstvo zdravotnictví chystá kampaň na podporu očkování proti covidu-19. Informuje o tom Deník N. Kampaň vyjde na zhruba 50 milionů korun, resort ji chce spustit v srpnu.

Hospodářské noviny

V Praze se letos postaví méně kanceláří než před koronavirovou pandemií. Upozorňují na to Hospodářské noviny. Firmy si také připlatí za nájem, a to hlavně v centru města.

Právo

Památník spisovatele Ferdinanda Peroutky v pražském parku Portheimka na Smíchově navrhne architekt Radek Talaš. Všímá si toho deník Právo. Podobu památníku vybrali ve výtvarné soutěži zástupci městské části Praha 5.

Gabriela Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme