Výběr z médií: stěhování pražského magistrátu, sekretářky pro zdravotní sestry a mizení ornice

Magistrát hlavního města Prahy se pravděpodobně bude ze Škodova paláce stěhovat na Smíchov, píše deník E15. Ve čtvrtečních Lidových novinách se zase dočtete, že vzniká nové povolání - sekretářka zdravotní sestry. Ta by měla pomáhat s nadměrnou administrativní zátěží. Tématem Hospodářských novin je, že se do oddlužení hlásí dvakrát více lidí a soudy proto nestíhají. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škodův palác, současné sídlo Magistrátu hlavního města Prahy | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Deník N

Čím dál více lidí potřebuje, aby za nimi chodili zdravotníci domů, píše Deník N. Domácí péči ale nedostane každý pacient. Pro pojišťovny je přitom ošetřování v domácí péči až osmkrát levnější než pobyt pacienta v nemocnici. Nárok na ošetření doma mají podle zákona akutní i chroničtí pacienti, lidé závislí na cizí pomoci nebo pacienti v posledním stadiu nemoci.

E15

Magistrát hlavního města Prahy bude pravděpodobně na Smíchově, píše deník E15. Ve Škodově paláci v Jungmannově ulici úředníkům vyprší smlouva a nájem je tam navíc podle některých politiků drahý. Podle radního Prahy pro majetek Jana Chabra z TOP 09 není aktuálně na trhu k dispozici žádná vhodná nemovitost, proto se magistrát přiklání spíš k variantně postavení nové budovy. Ta bude stát zřejmě na Smíchově, na místě autobusového terminálu Na Knížecí.

Výběr z médií: problémy mladých se spánkem, využívání umělé inteligence a zubaři v Olomouci

Číst článek

Ekonom

„Jak udělat z montovny mozek.“ To je titulek hlavního článku týdeníku Ekonom. Česká ekonomika se podle něj musí změnit, aby země zůstala i v dalších desetiletích mezi vyspělými státy. V tom se shodují odbory i firmy. Česko totiž vyváží domácí výrobky za nízké ceny, mzdy jsou třikrát nižší než v Německu a věda a vývoj hrají jen malou roli, což si s sebou Česko nese ještě z předlistopadové éry.

Regionální Deník

Nemocniční ochranky v Ostravě mají podle regionálního Deníku plné ruce práce. Často zasahují kvůli opilým pacientům, kteří jsou agresivní, nebo u bezdomovců, kteří hledají útočiště v zimě. Případně krotí nespokojené lidi, kteří žádají okamžité ošetření. Podle mluvčí Městské nemocnice Ostrava už letos přesáhl počet zásahů tamní nemocniční ochranky přes dva tisíce.

Lidové noviny

Vzniká nové povolání – sekretářka zdravotní sestry. Píší o tom čtvrteční Lidové noviny. Zdravotní sestry totiž často odcházejí i kvůli nadměrné administrativní zátěži. Ministerstvo zdravotnictví se proto sestrám snaží ulehčit práci novými pomocnicemi. Na novou pozici se bude moci hlásit každý, kdo má maturitu a absolvuje dvouměsíční doškolovací kurz.

Výběr z médií: nový stavební zákon, spolupráce Penty s exšéfem StB i úbytek hmyzu a zvířat v české krajině

Číst článek

Mf Dnes

Zemědělská půda v Česku rychle mizí, všímá si Mf Dnes. O nejcennější ornou půdu přichází země kvůli výstavbě plechových hal, které nejčastěji slouží jako sklady. Jde přitom o nevratný proces, nejcennější půda se dá obnovit jen těžko. Za poslední tři roky byla kvůli výstavbě skladovacích prostor a výrobních závodů zabrána plocha, na kterou by se vešlo Václavské náměstí zhruba 180×.

Hospodářské noviny

Do oddlužení se hlásí dvakrát víc lidí a soudy nestíhají, informují Hospodářské noviny. Počet lidí, kteří dobrovolně vyhlašují osobní bankrot, se v posledním půl roce zvětšil, a to hlavně díky jednodušším pravidlům pro oddlužení. Výrazně tak přibyla práce insolvenčním správcům i pracovníkům soudů. Na některých soudech nabírá vyřizování žádostí na oddlužení i několikatýdenní zpoždění.

Nikola Kopáčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme