Výběr z médií: dražší nájem v Praze, podvodníci na internetu i změna cen vodného a stočného

Ve čtvrtečních novinách se mimo jiné dočtete, že Praha zdraží nájemné ve svých obecních bytech. Informuje o tom deník E15. Podvodníci na internetu opět nabízejí návod na rychlé zbohatnutí, varuje pro změnu Mf Dnes. A ceny vodného a stočného se příští rok budou v řadě měst dvakrát měnit. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: PhotoMIX-Company | Zdroj: Pixabay | CC0 Creative Commons,©

E15

Praha zdraží nájemné ve svých obecních bytech až o pětinu. To je nejvyšší možná částka, kterou umožňuje zákon. Všímá si toho čtvrteční deník E15. Nájemci budou nově platit 120 až 150 korun za metr čtvereční. Radnice chtějí peníze použít na opravy a údržbu bytů.

Mf Dnes

Podvodníci na internetu nabízejí návod na rychlé zbohatnutí. Všímá si toho čtvrteční Mf Dnes. Reklama láká na investici do kryptoměn. Za balíček, který slibuje milionové výdělky během několika dnů, lidé zaplatí 990 korun. Profesní komora finančníků České republiky ale varuje, že jde o podvod.

Průměrná úroková sazba hypoték se v září snížila, k poklesu došlo již osmý měsíc v řadě

Číst článek

Hospodářské noviny

Česká národní banka v posledních letech zpřísnila podmínky pro získání hypotéky. Chtěla tak zabránit předlužení žadatelů a zpomalit nárůst cen bytů. Podle údajů z portálu CenovaMapa.org jsou ale její možnosti omezené.

Češi si totiž byty kupují za vlastní peníze. Bez hypotéky se prodá přibližně každý druhý. To je téma čtvrtečních Hospodářských novin. Data se podle deníku týkají prodeje bytů v Praze, Brně, Olomouci a Plzni. Největší podíl nákupů bytů za vlastní peníze byl v Olomouci, přes 56 procent.

Lidové noviny

Ceny vodného a stočného se v příštím roce budou v řadě měst měnit hned dvakrát. V lednu dojde k mírnému zdražení, v květnu by naopak cena měla klesnout. Stát totiž sníží sazbu DPH z 15 na 10 procent. Celkem by tak většina domácností měla zaplatit za vodu méně. Všímají si toho čtvrteční Lidové noviny.

Ekonom

Lékaři pracují na vývoji umělých očních implantátů. Ty by mohly pomoct hlavně pacientům, kteří o zrak přišli až v průběhu života. Nemají totiž poškozenou část mozku odpovědnou za rozpoznání obrazu. Informuje o tom týdeník Ekonom.

Gabriela Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme