Výběr z médií: vlivný Babišův poradce, méně brigád a nový kardiostimulátor

V pátečním výběru z médií se dočtete, že premiér Andrej Babiš (ANO) obsadil podle Hospodářských novin do vlivného evropského výboru svého poradce. Brigád bude málo a za méně peněz, píše Mf Dnes. A čeští kardiologové voperovali pacientce nový typ bezdrátového kardiostimulátoru, informuje Právo. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze, finance, bankovky (ilustrační foto)

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

E15

Podniky čeká na podzim zatěžkávací zkouška po epidemii nemoci covid-19. Téma pro ekonomický deník E15. Ten upozorňuje, že až firmám v říjnu skončí půlroční osvobození od splátek bankovních úvěrů, můžou se dostat do vážných finančních problémů. Už v květnu se přitom s opožděnou platbou od dodavatelů setkalo 44 procent firem.

Deník N

Děti jsou na sociálních sítích i řadu hodin denně, to však stále neznamená závislost, tvrdí to Deník N. Podle výzkumu týmu z Univerzity Palackého se totiž ukázalo, že děti, které na sítích netráví téměř žádný čas, mají v průměru méně kamarádů i pohybu.

Mf Dnes

Brigád bude málo a za méně peněz. Tak zní titulek Mf Dnes. Kvůli epidemii totiž nejsou potřeba místa závislá na zahraničních turistech. Podle odhadu tak zmizelo až 30 procent míst určených pro studenty na letní brigády.

Deník

Pořadatelé dostihového závodu Velká pardubická hledají cesty, jak mít v říjnu na závodišti až 20 tisíc lidí, píše o tom Deník. Zatím přitom stále platí limity pro 500 osob. Většinu z těchto míst obsadí realizační týmy a účastníci závodů.

Epidemie koronaviru zasáhla i do Babišova sporu o evidenci v StB. Premiér požádal o více času na reakci

Číst článek

Hospodářské noviny

Premiér Andrej Babiš obsadil do vlivného evropského výboru svého poradce, dozvíte se o tom v Hospodářských novinách. V Evropském hospodářském a sociálním výboru tak navzdory doporučením usedne ekonom Jaroslav Ungerman, proti jeho jmenování teď protestují neziskové organizace.

Právo

Kardiologové pražské Nemocnice Na Homolce ve čtvrtek 23leté pacientce voperovali nový typ bezdrátového kardiostimulátoru, upozorňuje na to deník Právo. Jde o vůbec nejmenší kardiostimulátor na světě a česká pacientka ho dostala jako první v Evropě.

Václav Vohlídal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme