Výběr z médií: málo sněhu v Česku, zločinů na internetu přibývá a nové kontroly na hokeji v Jihlavě

V sobotních novinách se dočtete, že v Česku je nejméně sněhu za posledních dvacet let, píše Mf Dnes. Počet trestných činů na internetu loni podle Lidových novin stoupl o čtvrtinu. A diváky na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě čeká při kontrolách nová technologie. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Francois Lenoir | Zdroj: Reuters

Mf Dnes

V Česku je nejméně sněhu za posledních dvacet let, píše to sobotní Mf Dnes. Podle deníku tak hrozí, že letos bude ještě větší sucho než loni. V nejbližších týdnech totiž nehrozí výraznější sněžení, v únoru by dokonce mohly denní teploty vystoupat až k dvanácti stupňům.

Chybovali meteorologové, ministerstvo i městský soud. Informace o počasí zůstávají veřejnosti utajeny

Číst článek

Lidové noviny

Zločinci na českém internetu mají žně, to je titulek sobotních Lidových novin. Loni se totiž počet trestných činů na internetu zvýšil téměř o čtvrtinu. Policie přitom eviduje jen zlomek útoků na síti. Jedním z důvodů je i to, že oběti nechtějí o útocích mluvit.

Deník

V Mostě bude archiv fotografií takzvané měsíční krajiny v Mostecké pánvi. Píše o tom regionální Deník. Archiv snímků od padesátých let až po současnost by měl vzniknout do konce příštího roku a bude v něm na 35 tisíc fotografií Stanislava Štýse. Fotografie pomůžou při vytváření unikátní virtuální mapy.

Právo

Na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě otestují jako první na světě technologii, která zabrání pronášení zakázaných předmětů. Dočtete se v sobotním Právu. Finské zařízení pracuje na podobném principu, jako pracují infrakamery s tělesným teplem, které skenují lidi. Zvládne prověřit až 1800 lidí za hodinu. Diváci, kteří se na Horácký stadion v Jihlavě vydají, nebudou o kontrole podle Práva vědět a nijak ji nepocítí. Technologie má za cíl usnadnit systém kontroly. Nepotřebuje totiž žádné detektory kovu nebo osobní prohlídky.

Kryštof Šimek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme