USA 0:1 Česko

Výběr z médií: přeplněné lázně, neaktivita na stavebních úřadech a škody po bouřlivém počasí

Ve středečních novinách se například dočtete, že lázně jsou díky voucherům v přetlaku, píše Právo. Aktivita na stavebních úřadech byla v květnu podle deníku E15 nejnižší za poslední roky. A červnové bouřky a povodně v Česku způsobily škody nejméně za tři čtvrtě miliardy korun, informuje Mf Dnes. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wellness, masáž, relax, relaxace, lázně (ilustrační foto)

Ilustrační foto | Foto: rhythmuswege | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

E15

Aktivita na stavebních úřadech byla v květnu nejnižší za poslední roky, upozorňuje deník E15. Podle dat portálu Cenová mapa se počet všech rozhodnutí vydaných stavebními úředníky v květnu propadl meziměsíčně o 47 procent. V porovnání s minulým rokem to byl pokles o patnáct procent.

Mf Dnes

Červnové bouřky a povodně v Česku způsobily škody nejméně za tři čtvrtě miliardy korun. Vyplývá to z údajů šesti největších pojišťoven, které získala Mf Dnes. Mluvčí Generali České pojišťovny Ivana Buriánková upozorňuje, že sezona živlů teprve začíná. V letních měsících se totiž Česko tradičně potýká s bouřkami, vichřicemi nebo krupobitím.

Deník N

Ministerstvo průmyslu chce zvednout platy radním Českého telekomunikačního úřadu i jeho předsedkyni Haně Továrkové. Deník N píše, že návrh na zvýšení platů se objevil v pracovní verzi zákona o elektronických komunikacích. Továrková by podle něj měla nově dostávat stejné peníze jako prezident Nejvyššího kontrolního úřadu.

Pandemie koronaviru znamená pro české lázně těžkou zkoušku. Jaká je před nimi budoucnost?

Číst článek

Lidové noviny

Češi stále zanedbávají prevenci rakoviny. V Lidových novinách na to upozorňuje lékař a vědec Marián Hajdúch. Pacienti často nechodí na bezplatné preventivní prohlídky a malý je i zájem o očkování proti nakažlivým formám nádorových onemocnění. Podle Hajdúcha je potřeba zlepšit vzdělávání populace.

Deník

Data Úřadu práce o nezaměstnanosti v Česku nejsou přesná a úplná. Deník zjistil, že úřad eviduje víc volných pracovních míst, než jich v reálu je. Údaje o místech se totiž neaktualizují, protože firmy nabízená místa neodhlašují. Ministryně práce Jana Maláčová z ČSSD proto uvažuje o zavedení nové povinnosti.

Právo

Lázně jsou díky voucherům v přetlaku, to je titulek deníku Právo. V některých zařízeních lidé se státním poukazem na čtyřtisícovou slevu neuspějí. Třeba Slatinné lázně Třeboň nebo Lázně Luhačovice už totiž rezervace kvůli plným kapacitám nepřijímají.

Vendula Bartoňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme