Výběr z médií: desítky milionů za repatriace, podávaný lék Plaquenil a dovolená v Itálii

V úterních novinách se dočtete, že za repatriace Čechů z ciziny může stát zaplatit až sto milionů korun, píše deník E15. První pacienti s koronavirem dostali v Nemocnici Na Bulovce podle Deníku přípravek Plaquenil. A cestovní kanceláře dál nabízejí letní dovolenou v Itálii nebo Španělsku, informuje Deník N. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednou z posledních možností, jak se mohou Češi dostat ze zahraničí zpět do vlasti, jsou speciální hasičské autobusy. | Foto: Václav Jabůrek | Zdroj: Český rozhlas

E15

Za repatriace Čechů z ciziny zaplatí stát až sto milionů korun. Pro deník E15 to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD. Češi, kteří uvízli kvůli koronaviru v cizině, přicestují domů armádními letadly nebo mimořádnými komerčními lety.

V krajích už je 60 tisíc ochranných obleků, řekl Hamáček po jednání krizového štábu

Číst článek

Deník N

Cestovní kanceláře dál nabízejí letní dovolenou v Itálii nebo Španělsku, hranice však nejspíš zůstanou zavřené, píše Deník N. Informuje také o tom, jak oslovené velké cestovní kanceláře postupují, když se klienti rozhodnou dříve zakoupený zájezd zrušit.

Mf Dnes

Česko se chystá na suchý rok, to je titulek Mf Dnes. Teplá a suchá zima podle deníku předznamenává další vyprahlé léto. Nedostatek vody v krajině pak zhorší i letošní rychlý nástup jara.

Deník

První pacienti nakažení novým typem koronaviru dostali v Nemocnici Na Bulovce přípravek Plaquenil. Deníku to řekl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Obvykle lék dostávají lidé s lupénkou, artrózou či malárií.

Nejmladší oběti koronaviru. ‚Úmrtí dětských pacientů je vzácné, je třeba znát celou anamnézu,‘ říká expert

Číst článek

Lidové noviny

Stomatologové, kteří mají stále málo kvalitních respirátorů, se obávají ošetřovat pacienty s koronavirem. Píší to Lidové noviny. Podle nich se proto rodí síť specializovaných pracovišť, kde se postarají o bolení zubů u lidí, kteří mají COVID-19.

Právo

Senioři jsou nejen nejohroženější skupinou pro případnou nákazu novým koronavirem, současná situace může být velmi těžká také pro jejich duševní zdraví. Všímá si toho úterní Právo a přináší rozhovor s psychiatrem Janem Cimickým. Podle něj je v této době důležité, aby se senioři necítili osamělí a aby věděli, že se mají o koho opřít.

Julie Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme