Výběr z médií: stavba Národní knihovny, autobusy Českých drah v cizině a problémová marihuana

V úterním výběru z médií se dočtete, že ministerstvo kultury chce v příštích měsících znovu jednat o projektu nové budovy Národní knihovny. Píše o tom Deník N. České dráhy míří do ciziny, tématu se věnuje Mf Dnes. A počet lidí, kteří museli být hospitalizováni po kouření marihuany, se podle odborníků zvyšuje, informují Lidové noviny. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Martin Svozílek | Zdroj: Český rozhlas

E15

Český průmysl čeká podle deníku E15 těžký rok. Obchodní válka USA a Číny sníží jen v tomto odvětví tržby o více než desetinu. Oslabení ukázaly i statistiky českého průmyslu za říjen. Krachuje už i první dodavatel autodílů v Česku Baur Formschaumtechnik.

Deník N

Ministerstvo kultury chce v příštích měsících znovu jednat o projektu nové budovy Národní knihovny. Všímá si toho Deník N. Kapacita pražského Klementina je totiž podle ministra Lubomíra Zaorálka z ČSSD dlouhodobě nedostačující.

Mf Dnes

České dráhy míří do ciziny, tématu se věnuje Mf Dnes. Společnost chce mimo Česko rozjet vlastní autobusy. Do deseti let by se s nimi chtěly dráhy usadit například na Slovensku, v Polsku nebo Maďarsku.

Lidové noviny

Lidstvo kouří konopí už 2500 let. Svědčí o tom archeologické nálezy rituálních předmětů z Číny

Číst článek

Počet lidí, kteří museli být hospitalizováni po kouření marihuany, se podle odborníků zvyšuje. Informují o tom Lidové noviny. Češi totiž podceňují silnější marihuanu. Ročně jde podle odborníků o stovky případů. Lidé můžou podceňovat účinky marihuany například kvůli tomu, že před lety mívala rostlina nižší obsah THC. Trh se ale proměnil a odrůdy jsou čím dál tím silnější. Přibývá také syntetické marihuany s mnohonásobně vyšší podílem THC, než má přírodní verze rostliny. Nezkušený uživatel silnou odrůdu od slabé nerozezná a neodhadne dávkování. Vysoký příjem psychoaktivní látky může vyvolat záchvaty paniky, horečku nebo psychotické stavy.

Deník

Olomoucká Charita rozdá bezdomovcům skládací iglú. Brzy se totiž zhorší počasí a teploty klesnou pod nulu. O tom je článek úterního Deníku. Charita navíc pro lidi bez domova připravila i teplou polévku. Plánuje také zprovoznit nové mobilní toalety.

Právo

Školky odmítají každé třetí dítě, to je titulek úterního deníku Právo. A to i přesto, že za posledních deset let se zvýšil počet mateřských škol o desetinu a množství tříd o čtvrtinu. Momentálně chodí do školky asi 364 tisíc dětí.

Nikola Kopáčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme