Výběr z médií: zákaz dovozu drůbežího a vajec z Česka, teplárny přechází na plyn nebo aktivita klíšťat

Devět zemí zakázalo dovoz drůbežího masa a vajec z Česka kvůli ptačí chřipce. Nařízení Hongkongu, Saúdské Arábie nebo Spojených arabských emirátů může podle deníku E15 drůbežářům způsobit potíže s odbytem. České teplárny podle Hospodářských novin chtějí hromadně přecházet na plyn. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uzavřený areál ptačího chovu Moras Moravany ve Slepoticích na Pardubicku, kde veterináři potvrdili výskyt ptačí chřipky | Foto: Josef Ženatý | Zdroj: Český rozhlas

Regionální Deník

Regionální Deník se ve středu věnuje tomu, kolik stojí noc na záchytné stanici. Pokud tam opilci skončí, vyjde je přespání nejčastěji na tři tisíce korun. Záleží, jak se na lůžko dopraví, jestli něco nezničí nebo jestli mu záchranáři musejí vzít krev. Problém ale je, že lidé za nocleh často neplatí a záchytné stanice musejí dluh vymáhat.

Německou zimu poprvé přežil druh tropického klíštěte. Je mnohem větší a připomíná pavouka

Číst článek

Mf Dnes

Jaro letos přišlo neobvykle brzy. Všímá si toho Mf Dnes. Astronomické jaro začíná 20. března. Kvůli vysokým teplotám se ale rostliny probudily o měsíc dříve, než je obvyklé. A aktivní už začala být také klíšťata.

E15

Devět zemí zakázalo dovoz drůbežího masa a vajec z Česka. Informuje o tom deník E15. Může za to ptačí chřipka, která se v Česku objevila v lednu. Veterináři vybili velkochov ve Slepoticích na Pardubicku a domácí chov ve Štěpánově na Vysočině. Kvůli embargu na některých trzích teď českým drůbežářům hrozí potíže s odbytem. Zákaz dovozu živé drůbeže, masa a vajec z Česka vyhlásily třeba Hongkong, Saúdská Arábie nebo Spojené arabské emiráty. Omezení pouze na regiony zasažené nemocí zavedly Ukrajina a Rusko.

V Moravanech na Pardubicku ptačí chřipka není, veterináři vybijí jen chov v blízkých Slepoticích

Číst článek

Hospodářské noviny

České teplárny chtějí hromadně přecházet na plyn. Dočtete se o tom ve středečních Hospodářských novinách. Boj s klimatickými změnami prodražuje výrobu energie z uhlí, a teplárny tak hledají alternativní zdroje. Emisní povolenky se za poslední tři roky zdražily až pětinásobně.

Právo

Novým ředitelem oddělení vražd pražské policie se stal čtyřicetiletý kriminalista Aleš Strach. Takzvanou mordpartu vede od začátku března, píše Právo. V čele oddělení vystřídal dlouholetého šéfa Josefa Mareše, který odešel do civilu loni v listopadu. Strach pracuje u pražské policie od roku 2001. V oddělení vražd podle ČTK působí od listopadu 2011.

Daniela Tollingerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme