Výběr z médií: rekonstrukce bytů během covidu, předpověď vývoje pracovního trhu i ekologický vodík

V českém tisku se v úterý dočtete, že lidé během pandemie koronaviru častěji přestavují byty. Stavební spořitelny tak registrují rekordní zájem o úvěry určené na rekonstrukce, píše Právo. Po čtyřech letech vývoje vznikl podle Hospodářských novin nový web, který předpovídá vývoj profesí na pracovním trhu. Stojí za ním ministerstvo práce a sociálních věcí. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od loňského začátku pandemie taky raketově narostl zájem o řemeslníky. U některých firem se na ně čeká i rok (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

Právo

Lidé během pandemie koronaviru častěji přestavují byty. Stavební spořitelny tak registrují rekordní zájem o úvěry určené na rekonstrukce. Všímá si toho úterní Právo. Jen loni jich spořitelny poskytly desítky tisíc. Od loňského začátku pandemie taky raketově narostl zájem o řemeslníky. U některých firem se na ně čeká i rok.

Praha odmítla rekonstruovat hotel Opatov kvůli vysoké ceně zakázky. Zvažuje zbourání budovy

Číst článek

Hospodářské noviny

Po čtyřech letech vývoje vznikl nový web, který předpovídá vývoj profesí na pracovním trhu. Stojí za ním ministerstvo práce a sociálních věcí. Informují o tom úterní Hospodářské noviny. Web pomůže třeba budoucím vysokoškolákům, kteří tak zjistí, kolik pracovních míst se plánuje otevřít v jimi zvoleném oboru. Tato data do systému posílají i sami zaměstnavatelé. Webová aplikace s názvem Kompas vznikala čtyři roky a resort vyšla na necelé dva miliony korun. Zájemci ji najdou na adrese www.predikcetrhuprace.cz.

Mf Dnes

I letos se kvůli epidemii koronaviru neuskuteční tradiční zápis prvňáčků ve školách. Připomíná to úterní Mf Dnes. Někteří ředitelé ale plánují setkání dětí ještě před začátkem roku, jiní dělají rozhovory online. Fyzickou přítomnost dětí u zápisu zákon sice přímo nenařizuje, dětem ale podle ředitelů psychicky prospívá.

Patří budoucnost vodíkovým autům? ‚Jedna z nejreálnějších energií,‘ tvrdí šéf české Toyoty

Číst článek

E15

V Česku se brzy spustí první výroba vodíku pomocí elektřiny z obnovitelných zdrojů. Informuje o tom deník E15. Na svědomí ho má firma Solar Global. Ta chce první elektrolyzér, tedy zařízení na výrobu zeleného vodíku, uvést do provozu ještě letos. Instalaci prvního elektrolyzéru bude předcházet výstavba solárních střešních panelů v centrále firmy v Napajedlích u Otrokovic. Fotovoltaické panely mají mít výkon 0,7 megawattů. Právě z přebytečné energie pak bude zařízení vodík vyrábět.

Regionální Deník

Úterní regionální Deník se věnuje tradičnímu vítání nově narozených miminek. Obřady vítání občánků musely radnice kvůli epidemii koronaviru stejně jako loni zrušit. Některé obce proto dětem a rodičům věnují aspoň pamětní list, případně hračku nebo knihu. Jinde zase narozeným příslušníkům nové generace dávají peníze.

Jan Bílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme