Výběr z médií: odmítání roušek ve školách, starostové proti kamerám na přejezdech i levné letenky

V českém tisku se v úterý dočtete, že část rodičů odmítá, aby jejich děti ve školách měly nasazené roušky. Navíc nechtějí, aby bylo jejich dítě testováno v případě, že přišlo do kontaktu s nakaženým. Píše to Mf Dnes. Někteří starostové jsou podle šéfa Správy železnic Jiřího Svobody proti kamerám na přejezdech, které mají zvýšit bezpečnost, píše server Zdopravy.cz. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někteří starostové jsou podle šéfa Správy železnic Jiřího Svobody proti kamerám na přejezdech, které mají zvýšit bezpečnost a kontrolovat, jestli řidiči respektují červenou a čekají, až projede vlak (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Mf Dnes

Část rodičů odmítá, aby jejich děti ve školách měly nasazené roušky. Píše o tom Mf Dnes. Deník zmapoval, jak jsou na tom v aktuální koronavirové době školy v kraji Vysočina. Tři desítky tříd jsou v kraji v karanténě, přibývá i případů nákazy v dětských domovech. Zkušenost s rodiči, kteří jsou proti rouškám, mají třeba na Základní škole Švermova ve Žďáru nad Sázavou. Většina rodičů se školou spolupracuje a nařízení vlády respektuje. Podle vedení ale taky není málo těch, kteří proti opatřením brojí. Někteří rodiče navíc nechtějí, aby bylo jejich dítě testováno v případě, že přišlo do kontaktu s nakaženým.

Zájem o letenky v Česku roste. Mezi nejžádanější destinace patří Španělsko, Řecko nebo Velká Británie

Číst článek

Hospodářské noviny

Ani letenky za 10 eur už nepomáhají, píšou v titulku úterní Hospodářské noviny. Od září opět klesá počet lidí, kteří z Česka cestují letecky do zahraničí. Méně se létá hlavně kvůli opatřením proti šíření koronaviru, která jednotlivé země zpřísňují, nařízení se taky často mění. Letos v Evropě aerolinky kvůli koronaviru zrušily už přes čtyři miliony letů.

Zdopravy.cz

Někteří starostové jsou podle šéfa Správy železnic Jiřího Svobody proti kamerám na přejezdech, které mají zvýšit bezpečnost a kontrolovat, jestli řidiči respektují červenou a čekají, až projede vlak. Informuje o tom server Zdopravy.cz. Jaké obce a města s kamerami nesouhlasily, ale ředitel správy neřekl.

Právo

Ombudsman Stanislav Křeček vyzval ministerstvo životního prostředí a Český báňský úřad, aby znovu posoudily záměr těžby štěrku poblíž Moravského Písku na Hodonínsku. Téma pro úterní Právo. Podle ochránce práv ministerstvo pečlivě nezvážilo všechna rizika těžby pro krajinu. Podle ekologů by těžba mohla ohrozit zdroje pitné vody.

Anna Macků Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme