Výběr z médií: ceny za lístky v rychlovlacích, talentované děti a dodavatel vězeňských náramků

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, kolik by byli Češi ochotni zaplatit za lístky do rychlovlaků. To je téma Mf Dnes. České školy podle Hospodářských novin nedokážou poznat talentované děti. A stát hledá nového dodavatele náramků pro lidi v domácím vězení, píše deník Právo. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý rychlovlak ICE

Kolik by byli Češi ochotni zaplatit za lístky do rychlovlaků? (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Profimedia

Mf Dnes

Češi by byli ochotni ve velkém využívat rychlovlaky, jen pokud cena za jízdenky nebude výrazně vyšší než na normální železnici. Píše o tom Mf Dnes. Odvolává se při tom na výzkum akademiků z Karlovy univerzity v Praze a Masarykovy univerzity v Brně.

Podle průzkumu budou navíc vysokorychlostní železnice využívat spíše lidé z akademické sféry a státní zaměstnanci – tedy profese, které mají relativně větší svobodu toho, odkud můžou práci vykonávat, případně mají velkou potřebu služebních cest.

Proč se na rychlovlaky chodíme jen dívat? Protože se ministři střídají jako na orloji, říká expert na dopravu

Číst článek

Deník

Klatovy se nejspíš potýkají s travičem psů. Pejskaře tam nedávno vyděsila zpráva, že někdo na dvou místech ve městě pohodil jed, kterým chtěl psy otrávit. Navíc se obávají, že v tom bude pokračovat. Všímá si toho Deník a dodává, že policie po pachateli intenzivně pátrá. Věc prošetřuje jako přestupek proti občanskému soužití.

Hospodářské noviny

České školy nedokážou poznat talentované děti. To je téma Hospodářských novin. Podle statistik České školní inspekce má totiž být v populaci až 180 tisíc nadaných a mimořádně nadaných dětí. Školy ale uvádějí, že nadaných dětí mají jen 42 tisíc. Jako nadané dítě se považuje to, které vyniká například v matematice, sportu nebo také třeba v umění.

Právo

Stát hledá nového dodavatele náramků pro lidi v domácím vězení. Informuje o tom deník Právo. V březnu příštího roku uplyne lhůta, do kdy musí zájemci podat své nabídky. Probační a mediační služba bude náramky využívat ke kontrole pohybu osob s alternativními tresty, nejčastěji právě v domácím vězení.

David Schalek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme