Výběr z médií: mrtvý rys v mrazáku myslivce, konec řádu v kostele sv. Kajetána i pokusy o krádež z účtu

V českém tisku se v úterý dočtete, že celníci vyšetřují myslivce z Klatovska kvůli podezření, že upytlačil zvlášť chráněného rysa. Mrtvé zvíře u něj našli v mrazáku, píše deník Právo. V kostele sv. Kajetána na pražské Malé Straně podle Deníku N končí kvůli neshodám mezi členy řád svatého Lazara Jeruzalémského. Zhruba šedesátičlenný řád vyloučil kardinála Dominika Duku. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rys červený | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Mf Dnes

Zahradu v Česku koupíte jen těžko, upozorňuje na Mf Dnes. Mohl za to obrovský zájem lidí, hlavně letos v dubnu a květnu. Někteří Češi proto pořizují rekreační nemovitosti až v Německu. Podle realitních kanceláří v některých krajích volné zahrady nejsou vůbec.

V Beskydech někdo postřelil rysa, zraněné zvíře po odchycení uhynulo

Číst článek

Hospodářské noviny

Pokusů o krádež peněz z bankovních účtů dramaticky přibylo, píšou Hospodářské noviny. Podle průzkumu České bankovní asociace bylo za první pololetí podvodných e-mailů nebo SMS zhruba stejně jako za celý loňský rok. V posledních měsících ale výrazně přibývá klamavých telefonických volání.

Právo

Celníci vyšetřují myslivce z Klatovska kvůli podezření, že upytlačil zvlášť chráněného rysa. S informací přišel deník Právo. Mrtvé zvíře u něj našli v mrazáku. Jak šelma zemřela, by měli objasnit veterináři po pitvě. Podle deníku se jedná o rysa ze Šumavy, o kterém ochránci zvířat neměli zhruba rok žádné informace. Právo myslivce požádalo o vysvětlení, ale ten odmítl cokoliv komentovat. Celníkům tvrdil, že zvíře našel už mrtvé. V takovém případě by ale musel myslivecké sdružení požádat o výjimku pro držení chráněného druhu. Myslivec ale takové doklady k zvířeti neměl.

Deník N

V kostele sv. Kajetána na pražské Malé Straně končí řád svatého Lazara Jeruzalémského. Podle Deníku N je to kvůli neshodám mezi členy. Ty podle listu vedly až k tomu, že zhruba šedesátičlenný řád vyloučil kardinála Dominika Duku, který nad ním držel církevní dohled. Biskupská konference i pražský biskup tvrdí, že řád nedodržuje liturgická pravidla, a naznačují, že jde o sektu. Členové řádu ale mluví o perzekuci ze strany církve a snaze zničit fungující komunitu. 

Eliška Radinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme