Výběr z médií: mrtvý rys v mrazáku myslivce, konec řádu v kostele sv. Kajetána i pokusy o krádež z účtu

V českém tisku se v úterý dočtete, že celníci vyšetřují myslivce z Klatovska kvůli podezření, že upytlačil zvlášť chráněného rysa. Mrtvé zvíře u něj našli v mrazáku, píše deník Právo. V kostele sv. Kajetána na pražské Malé Straně podle Deníku N končí kvůli neshodám mezi členy řád svatého Lazara Jeruzalémského. Zhruba šedesátičlenný řád vyloučil kardinála Dominika Duku. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rys červený

Rys červený | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Mf Dnes

Zahradu v Česku koupíte jen těžko, upozorňuje na Mf Dnes. Mohl za to obrovský zájem lidí, hlavně letos v dubnu a květnu. Někteří Češi proto pořizují rekreační nemovitosti až v Německu. Podle realitních kanceláří v některých krajích volné zahrady nejsou vůbec.

V Beskydech někdo postřelil rysa, zraněné zvíře po odchycení uhynulo

Číst článek

Hospodářské noviny

Pokusů o krádež peněz z bankovních účtů dramaticky přibylo, píšou Hospodářské noviny. Podle průzkumu České bankovní asociace bylo za první pololetí podvodných e-mailů nebo SMS zhruba stejně jako za celý loňský rok. V posledních měsících ale výrazně přibývá klamavých telefonických volání.

Právo

Celníci vyšetřují myslivce z Klatovska kvůli podezření, že upytlačil zvlášť chráněného rysa. S informací přišel deník Právo. Mrtvé zvíře u něj našli v mrazáku. Jak šelma zemřela, by měli objasnit veterináři po pitvě. Podle deníku se jedná o rysa ze Šumavy, o kterém ochránci zvířat neměli zhruba rok žádné informace. Právo myslivce požádalo o vysvětlení, ale ten odmítl cokoliv komentovat. Celníkům tvrdil, že zvíře našel už mrtvé. V takovém případě by ale musel myslivecké sdružení požádat o výjimku pro držení chráněného druhu. Myslivec ale takové doklady k zvířeti neměl.

Deník N

V kostele sv. Kajetána na pražské Malé Straně končí řád svatého Lazara Jeruzalémského. Podle Deníku N je to kvůli neshodám mezi členy. Ty podle listu vedly až k tomu, že zhruba šedesátičlenný řád vyloučil kardinála Dominika Duku, který nad ním držel církevní dohled. Biskupská konference i pražský biskup tvrdí, že řád nedodržuje liturgická pravidla, a naznačují, že jde o sektu. Členové řádu ale mluví o perzekuci ze strany církve a snaze zničit fungující komunitu. 

Eliška Radinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme