Výběr z médií: zdražení rýže, uposlechnutí výzvy policistů i vyšší odškodné za pracovní úraz

V českém tisku se v úterý dočtete, že rýže v Česku pravděpodobně zdraží. Podle nich za to může hlavně vojenský převrat v Barmě, kde se stávkuje a kolabuje veškerá přeprava, píšou Hospodářské noviny. Devět z deseti lidí si podle Práva nasadí roušku, když je k tomu policisté vyzvou. Většinu případů tak policisté vyřeší domluvou. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rýže je v Severní Koreji velmi žádanou potravinou. Pro mnohé Severokorejce je zároveň potravinou nedostatkovou - což ovšem neplatí pro elity vládního režimu (ilustrační snímek).

Rýže v Česku pravděpodobně zdraží, píšou Hospodářské noviny. Podle nich za to může hlavně vojenský převrat v Barmě, kde se stávkuje a kolabuje veškerá přeprava (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Mf Dnes

Odškodnění za vážný nebo smrtelný pracovní úraz je od letošního roku vyšší, připomíná Mf Dnes. Upravuje to novela zákoníku práce. Pozůstalí tak mají nově nárok na částku až kolem sedmi set tisíc korun, tedy skoro třikrát víc než v minulosti. Podle novely můžou dostat kompenzace nově také vzdálení příbuzní. Předchozí úprava zákoníku připouštěla kompenzaci ve výši 240 tisíc korun v případě nemajetkové újmy pro partnera, manžela, nezaopatřené dítě nebo rodiče. Teď novela počítá i třeba s celoživotními přáteli a zároveň navyšuje odškodnění.

Airbus se kvůli pandemii propadl do provozní ztráty přes půl miliardy eur. Snížila se i dodávka letadel

Číst článek

Hospodářské noviny

Rýže v Česku pravděpodobně zdraží, píšou Hospodářské noviny. Podle nich za to může hlavně vojenský převrat v Barmě, kde se stávkuje a kolabuje veškerá přeprava. Právě rýže dovážená z Barmy si podle deníku v posledních letech získala v Česku silné postavení. Cenu může zároveň ovlivnit také případné rozhodnutí Evropské komise o zrušení bezcelních dovozů.

E15

Letecký gigant Airbus investoval do českého start-upu Skychatters, píše deník E15. Aplikace Skychatters propojí cestující ještě před letem. Budou tak moct sdílet cestovní doporučení nebo tipy na ubytování. Inzerenti jim zase můžou nabídnout cestovní pojištění, taxíky a další služby. Airbus Ventures investoval do Skychatters know-how výměnou za podíl ve firmě. Zkušební test aplikace bude v Česku. Nasazená bude na dvou mezinárodních letech z ostravského letiště už 1. dubna.

Sám nevím, jak bych se zachoval, říká policejní instruktor k zásahu proti muži bez roušky

Číst článek

Deník N

Firma Chironax, před kterou varovaly tajné služby, nemá o zakázky nouzi, to je téma Deníku N. Společnost dodává zboží hlavně do zdravotnictví. Od začátku pandemie vyřídila přes 170 objednávek za víc než 50 milionů korun. A to i přes to, že má podle Bezpečnostní informační služby vazby na stíhaného podnikatele Tomáše Horáčka, který je obviněn z korupce a manipulace s veřejnými zakázkami ve zdravotnictví. Firma se ale proti krokům resortu ohradila a trvá na tom, že zakázky dostala standardně díky výhodným cenám.

Právo

Devět z deseti lidí si nasadí roušku, když je k tomu policisté vyzvou. Deníku Právo to řekl mluvčí Policejního prezidia David Schön. Většinu případů tak policisté vyřeší domluvou, ostatním musí dát pokuty.

Eliška Balcárková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme