Výběr z médií: kontroly na Silvestra nebudou, rostoucí akciové trhy i vlci v Jizerských horách

V českých médiích se ve středu dočtete, že policisté na Silvestra nechystají celorepublikové kontroly, někde ale posílí noční hlídky. Týkat se to bude třeba Prahy, kde budou kontrolovat zákaz pyrotechniky i dodržování vládních nařízení, píše Mf Dnes. Světové akciové trhy podle Hospodářských novin v závěru roku rostou, investoři sází na pomoc států a konec pandemie. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté na Silvestra nechystají celorepublikové kontroly, někde ale posílí noční hlídky. Týkat se to bude třeba Prahy, kde budou kontrolovat zákaz pyrotechniky i dodržování vládních nařízení, píše Mf Dnes (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Regionální Deník

V Jizerských horách se usadili vlci, pozorovatelé tam sledují jednu smečku. Na Frýdlantsku fotopasti zachytily jeden vlčí pár, všímá si toho regionální Deník. Teritorium šelem sahá až do sousedního Polska, několik let si vlků všímali místní i turisté.

Sociální bubliny, prázdné ulice, zákaz ohňostrojů. Jak budou v Evropě vypadat Vánoce a oslavy Nového roku?

Číst článek

Mf Dnes

Policisté na Silvestra neplánují celorepublikové kontroly, někde ale posílí noční hlídky, píše to Mf Dnes. Více strážníků vyrazí do ulic o silvestrovské noci třeba v Praze, kontrolovat budou zákaz pyrotechniky a dodržování vládních nařízení. Ani při oslavách konce roku se totiž pravidla protiepidemického systému nemění. Zákaz nočního vycházení platí už v devět hodin večer a potkat se smí mimo rodinu maximálně dva lidé. Za porušení vládních nařízení hrozí pokuta na místě až deset tisíc korun, strážníci ale podle mluvčího Policejního prezidia Ondřej Moravčíka lidi nejprve upozorní, že opatření porušují.

Hospodářské noviny

Světové akciové trhy v závěru roku rostou, investoři sází na pomoc států a konec pandemie, to je titulek Hospodářských novin. Americké trhy se dostaly na historicky nejvyšší hodnoty v pondělí v reakci na balíček podpůrných opatření, který podepsal prezident Donald Trump. Na růstu se letos asi z poloviny podílely akcie Applu, Amazonu a Microsoftu, v posledních dnech posilovaly i energetické, finanční a zdravotnické tituly.

Pražská burza s růstem o 1,45 procenta končí nejvýše za deset měsíců. Pomohla i brexitová dohoda

Číst článek

Právo

Častější střídání nájemníků a více prázdných bytů. I takové jsou dopady koronakrize. Píše to deník Právo. Do Česka kvůli pandemii cestuje méně turistů, lidé více pracují z domova a studenti se učí distančně. I proto se teď majitelé domů snaží hledat dlouhodobé nájemníky, přestože se doteď zaměřovali na krátkodobé pronájmy.

Zdopravy.cz

Rakousko nepostaví dálnici přes Waldviertel, peníze investuje do vylepšení železnice, informuje server Zdopravy.cz. Dohady o podobě dopravy na severu Dolních Rakous ukončila před Vánocemi rakouská ministryně pro klima, životní prostředí, energetiku a mobilitu Leonore Gewesslerová. Místo dálnice nedaleko českých hranic investuje rakouská vláda 1,8 miliardy eur do rozšíření a zkapacitnění železničních tratí. Část peněz půjde i na vylepšení současných silnic, přibudou třeba obchvaty nebo předjížděcí pruhy.

Vojtěch Tomášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme