Výběr z médií: rušení stád skotu, úbytek realitních kanceláří a obcházení rejstříku proti hazardu

Ve čtvrtek se v českém tisku dočtete, jakým způsobem se podle E15 proměňuje realitní trh. Hospodářské noviny upozorňují, že lidé, kteří jsou na antihazardním rejstříku, se jej naučili obcházet. Čeští farmáři očekávají pokles zájmu o hovězí maso, informuje Mf Dnes. Ministerstvo zemědělství kvůli malému zájmu přestane vydávat rybářské lístky na jeden a tři roky. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajina Českého středohoří, ilustrační foto

Čeští farmáři očekávají, že lidé budou mít menší zájem o hovězí maso a někteří proto uvažují o konci chovů (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Českých realitních kanceláří ubude. Na trhu nejspíš zůstanou jen velcí hráči, píše čtvrteční vydání deníku E15. Rozhodujícím faktorem je přitom marketing, který je teď důležitější než v předešlých letech. Prodat nemovitost je totiž podstatně těžší než v roce 2020 nebo 2021. Kupujících je skoro o polovinu míň a prodávající zase nechtějí snižovat ceny.

V Kladně budou hlasovat o zákazu hazardu. Město investovalo do kampaně proti referendu desítky tisíc

Číst článek

Hospodářské noviny

Lidé, kteří nesmí do heren, se naučili obcházet antihazardní rejstřík. Hrají v nelegálních internetových kasinech. Všímají si toho Hospodářské noviny. Pro stát je totiž mnohem těžší online hráčství podchytit. Podle zástupců legálních hazardních firem přitom může u nelegálních provozovatelů hrát necelá polovina všech hráčů.

Mf Dnes

Českého hovězího na pultech obchodů možná ubude. Farmáři totiž očekávají, že lidé budou mít o hovězí menší zájem, a někteří proto uvažují o konci chovů, upozorňuje Mf Dnes. Někteří už s redukcí stád dokonce začali. Nechtějí totiž, aby se z chovů stal neudržitelný ekonomický problém jako v případě vepřového masa.

Deník

Rybáři v Česku se možná budou muset řídit novými pravidly. Rybářské lístky na rok nebo tři už nedostanou, informuje v úterním vydání regionálního Deníku. Díky nové vyhlášce má hlavně ubýt papírování, sjednotí se také některé postupy lovu. Ministerstvo zemědělství teď novelu poslalo do připomínkového řízení. Kdy začne platit, není jasné.

Lucie Pávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme