Výběr z médií: ministerstva nechtějí škrtat a roušky v restauracích podle Prymuly nedávají smysl

Páteční E15 oslovila jednotlivá ministerstva a přináší zprávu, že část členů vládního kabinetu nepřipouští finanční škrty. Mf Dnes přináší rozhovor s epidemiologem Romanem Prymulou, ve kterém říká, že nošení roušek v restauracích nedává smysl, a varuje před přílišným optimismem. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Prymula

Epidemiolog Roman Prymula varuje před přílišným optimismem | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Čeští ministři v příštím roce odmítají ve svých resortech škrty – a to i přes to, že podle šéfky resortu financí Aleny Schillerové (za hnutí ANO) budou úspory v roce 2021 potřeba. Tématu se věnuje páteční E15. Deník část členů vládního kabinetu oslovil a zjistil, že škrty nepřipouští třeba resorty práce a sociálních věcí, školství nebo spravedlnosti.

Inventura nákupů resortu zdravotnictví: nejvíc peněz za ochranné pomůcky dostala kritizovaná LA Factory

Číst článek

Deník N

Kdy Česko přestane používat elektřinu z uhlí? Konkrétní termín zatím nikdo nezná. Existuje ale šest neveřejných scénářů, které zhodnotí uhelná komise a Deník N je má k dispozici. Nejoptimističtější scénář počítá s uzavřením všech uhelných elektráren v roce 2035. Podle nejpesimističtějšího plánu naopak budeme elektřinu z uhlí používat až do roku 2050. Odstavení uhelných elektráren je důležité především kvůli tomu, že vypouští do ovzduší řadu škodlivin.

MfD

Nošení roušek v restauracích podle epidemiologa Romana Prymuly nedává smysl. Řekl to v rozhovoru pro Mf Dnes. V něm také uvedl, že je rád, že lidé už nemusí nosit roušky například v bazénech. Zároveň ale varoval před přílišným optimismem. Lidé by podle Prymuly měli být pořád opatrní, protože v Česku i dál přibývají nové případy nákazy koronavirem.

Radní Šarapatka porušuje zákon, tvrdí poslankyně ANO Kořanová. Moravce by podle ní měla ČT vyměnit

Číst článek

Deník

Do deseti let by se i v Česku mělo ekologicky hospodařit na čtvrtině veškeré zemědělské půdy. Návrhu Evropské komise se věnuje páteční Deník. Aktuálně biofarmáři v Česku obhospodařují přibližně 15 procent půdy. Navýšením podílu chce komise zajistit, aby lidé jedli víc takzvaných biopotravin.

Hospodářské noviny

Velké obchodní řetězce letos navzdory pandemii koronaviru plánují v Česku do nových prodejen investovat asi 20 miliard korun. Podle Hospodářských novin se tak jejich plány ze začátku roku prakticky nezměnily. A to i přesto, že jim od poloviny března klesají tržby. Některé řetězce dokonce otevírají nové prodejny. Například Kaufland má novou pobočku v Rakovníku a třeba Lidl nedávno otevřel nový obchod na pražském Andělu.

Izraelský ministr zahraničí přijal pozvání do Česka. Setká se s Petříčkem

Číst článek

Lidové noviny

Rozsáhlá ekonomická pomoc německé vlády nepomůže jenom firmám v Německu, ale i těm v Česku. Dočtete se o tom v Lidových novinách. České a německé hospodářství jsou totiž hodně propojené, a tak platí jednoduchá rovnice. Když se dobře povede německým firmám, bude se lépe dařit i těm českým.

Právo

Pomoc žádali nejvíce řemeslníci a kadeřnice. To je titulek pátečního deníku Právo. To má k dispozici statistiku, ze které vyplývá, kteří živnostníci a OSVČ žádali stát nejčastěji o finanční podporu kvůli ztrátám způsobeným opatřeními proti šíření koronaviru. Celkem finanční úřady evidují už přes 800 tisíc žádostí o kompenzační příspěvek ve výši 500 korun za den.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme