Výběr z médií: odvolání Šlégra z Rady České televize, dražší vakcíny od Pfizeru i počet úmrtí na covid

V českých médiích se ve středu dočtete, že Jiří Šlégr by mohl skončit v Radě České televize. Podle některých členů sněmovního volebního výboru zpochybnil účastí na party v teplickém hotelu důstojnost televize, píšou Hospodářské noviny. Vakcíny od společnosti Pfizer se podle Deníku N prodraží. Firma si totiž nově nechává zaplatit z každé ampulky šest dávek místo pěti. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Šlégr by mohl skončit v Radě České televize. Podle některých členů sněmovního volebního výboru zpochybnil účastí na party v teplickém hotelu důstojnost televize, píší Hospodářské noviny | Zdroj: Profimedia

E15

Nemovitosti, zlato nebo třeba akcie jsou teď příliš nadhodnocené. V rozhovoru pro deník E15 před tím varoval guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Podle něj hrozí, že by například domy, byty nebo právě akcie mohly v příštích měsících skokově zlevnit a to by teoreticky mohlo způsobit finanční problémy i bankám.

Realitní trh rostl i v roce 2020. Zájemce lákalo zrušení daně z nabytí nebo nízké úroky hypoték

Číst článek

Mf Dnes

V Česku se objevují první hackerské útoky spojené s očkováním proti koronaviru. Mf Dnes upozorňuje, že lidem začaly přicházet anglicky psané e-maily, že jim má kdosi domů doručit vakcínu. Hackeři ale jen chtějí od lidí vylákat třeba číslo kreditní karty. Podobných útoků bude podle deníku v příštích měsících nejspíš přibývat.

Deník N

Vakcíny od společnosti Pfizer se prodraží. Firma si totiž nově nechává zaplatit z každé ampulky šest dávek místo pěti. Tématu se věnuje Deník N. Pfizer změnu vysvětluje tím, že unijní státy všech šest dávek využívají a že firma s Evropskou unií uzavřela smlouvu právě na počet očkovacích dávek, a ne na počet ampulek. Pfizer proto už začal do unijních zemí za stejné peníze posílat menší dodávky.

Máme v úmyslu přimět farmaceutický průmysl, aby respektoval smlouvy, řekl šéf Evropské rady Michel

Číst článek

Regionální Deník

V Ústeckém kraji by mohla vzniknout nová umělá jezera, a to zatopením dalších vytěžených dolů a lomů. Píše o tom regionální Deník. Zatím jde ale o výhled do vzdálené budoucnosti, který aktuálně posuzují odborníci z několika oborů. Pokud by se zatopením souhlasili, museli by ho ještě schválit krajští politici. A ti se na podpoře projektu zatím neshodnou. V kraji už teď jsou nově jezera Milada a Most, která vznikla právě zatopením lomů. V budoucnu by další vodní plochy mohly být v místech, kde teď jsou doly a lomy ČSA, Bílina, Libouš a Vršany-Šverma.

Lidové noviny

Ministerstvo zdravotnictví začne zjišťovat, kolik lidí opravdu zemřelo přímo na covid-19. Lidové noviny píšou, že na resortu vznikne pracovní skupina, která bude mít k dispozici lékařské záznamy zesnulých. Na jejich základě je budou lékaři rozdělovat do skupin podle toho, do jaké míry koronavirus jejich úmrtí způsobil.

Zákazu navzdory. Na oslavě v Bendově hotelu byl i teplický zastupitel Kasal. Po zveřejnění rezignoval

Číst článek

Hospodářské noviny

Bývalý poslanec Jiří Šlégr by podle Hospodářských novin mohl skončit v Radě České televize, a to kvůli účasti na oslavě v teplickém hotelu. Radní veřejnoprávních médií navrhuje a odvolává sněmovní volební výbor. A jeho člen Martin Kolovratník z hnutí ANO řekl, že Šlégr podle něj zpochybnil důstojnost televize, a měl by proto ve funkci skončit. Podobného názoru je také třeba další člen výboru Petr Gazdík z hnutí STAN. Poslanci by Šlégrovu budoucnost mohli řešit příští týden.

Právo

Kvůli pandemii přibývá sporů mezi rozvedenými rodiči. Podle deníku Právo se někteří dokonce vymlouvají na nouzový stav a během něj odmítají předávat druhému rodiči děti, i když na nic takového nemají právo. V ostravském centru sociálních služeb se dokonce setkali s případem, kdy otec své děti neviděl od vyhlášení prvních opatření – tedy od začátku loňského března.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme