Výběr z médií: socha svaté Korony, kryptoměny v útlumu a častější úrazy cyklistů

Záchranáři v Česku upozorňují na rostoucí počty zranění cyklistů, píší sobotní Lidové noviny. Regionální Deník zase informuje o nové soše svaté Korony na nádvoří zámku v Moravské Třebové. Deník Právo píše o tom, že policisté po čtyřech letech trestního řízení obvinili vydavatele knih popírajících nacistické zločiny. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklista, cyklisté, cyklistika, kolo (ilustrační foto)

Podle Lidových novin rekordní prodej kol během koronavirové pandemie přivedl i na složitější tratě méně zkušené jezdce | Foto: bart-ms | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Lidové noviny

Záchranáři v Česku upozorňují na rostoucí počty zranění cyklistů. Podle Lidových novin rekordní prodej kol během koronavirové pandemie přivedl i na složitější tratě méně zkušené jezdce. Třeba na sjezdových tratích v horách lidé často přeceňují své schopnosti. Horská služba pak řeší vyražené zuby, zlomené klíční kosti nebo překousnutý jazyk.

Výběr z médií: nový šéf BIS, majetkové přiznání premiéra Babiše nebo nový trend lovců bouřek

Číst článek

Mluvčí libereckých záchranářů Michael Georgiev dodává, že například trasy v Jizerských horách nebo v Krkonoších jsou díky elektrokolům dostupnější i pro seniory a méně zkušené cyklisty. Záchranáři se pak setkávají s tím, že se lidé na elektrokole vyvezou na vrcholky hor a pak při cestě dolů náročnějším terénem padají.

Regionální deník

Moravská Třebová má na nádvoří zámku novou sochu svaté Korony. Regionální Deník píše, že patronka pandemií a nemocí má být i připomínkou obětí covidu-19. Řezbář Petr Steffan dílo vyřezal z exotického dřeva vyloveného z řeky v Thajsku. Po vytažení z asijských vod čekalo dřevo v Česku na vhodné využití zhruba deset let.

Svatou Koronu podle legendy umučili pro její víru. Kolem roku 170 našeho letopočtu Římané dívku přivázali mezi dvě ohnuté palmy a její tělo se po uvolnění stromů roztrhlo. Za ochránkyni před nemocemi je svatá Korona označovaná teprve v posledních letech.

E15.cz

Zájem o obchodování s bitcoiny a dalšími kryptoměnami se začátkem léta výrazně opadnul, všímá si web deníku E15. Návštěvnost předních kryptoměnových burz se v červnu oproti předchozímu měsíci propadla o 42 procent. A kurz bitcoinu je už zhruba měsíc nezvykle stabilní. To podle expertů může vést k mohutnému cenovému zvratu. Cena bitcoinu se už téměř měsíc pohybuje v pásmu od 30 do 40 tisíc dolarů, což je v přepočtu asi 650 až 870 tisíc korun.

Výběr z médií: menší dodávky vakcín v červenci nebo vyšší dotace pro podnikatele zasažené tornádem

Číst článek

Třeba Lubomír Valík z poradenské společnosti Diverzo poukazuje na tradiční letní obchodní volno. Server E15.cz ale dodává, že právě v době slabší obchodní aktivity je trh virtuálních měn náchylnější k manipulacím. Třeba loni objemy transakcí u kryptoměn během července a srpna neklesaly, ale rostly.

Právo

Policisté po čtyřech letech trestního řízení obvinili vydavatele knih popírajících nacistické zločiny. Právo zjistilo, že obvinění se týká nakladatelství Guidemedia, distribuční společnosti Náš směr a taky čtyř lidí, kteří ve firmách působili jako majitelé, jednatelé, grafici nebo překladatelé. Podle advokáta všichni stíhaní obvinění odmítají.

Kniha Holokaust pod lupou od Germara Rudolfa podle detektivů zpochybňuje existenci plynových komor a zlehčuje holokaust. V nakladatelství vyšla v roce 2016. Autorem druhého titulu je Alfred Ernst Rosenberg, který patřil mezi nejvlivnější německé nacisty. Deník Právo píše, že podle policie kniha Rosenberga uctívá a zpochybňuje jeho odsouzení k trestu smrti.

Vendula Bartoňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme